Temat: The bat 10.0.3 i ciągłe pytanie o certyfikaty

Bodajże dzisiaj po odpaleniu the bat 10.0.1 dostałem informacje że jest nowa wersja the bat 10.0.3. Zainstalowałem ją i zaczeły się problemy. Mam około 8 kont pocztowych i za każdym razem jak chce pobrać poczte z któregokolwiek konta to the bat żąda certyfikatu. Na 10.0.1 tak nie było. Myślałem że to może wina ESETa więc go odinstalowałem, przeszedłem też w protokole imap z portu 993 na 143 czyli bez ssl ale to też nie pomogło. W końcu zainstalowałem 10.0.1 i jest ok. Miał ktoś podobny problem?

2 (edytowany przez thomsen 2022-05-06 08:48:33)

Odp: The bat 10.0.3 i ciągłe pytanie o certyfikaty

Jeszcze przy okazji, gdzie w the bat 10.0.1 instaluje się certyfikaty do antispamsniper? Bo w książce adresowej nie moge się doszukać opcji importowania certyfikatów.

3

Odp: The bat 10.0.3 i ciągłe pytanie o certyfikaty

Czy Antispamsniper potrzebuje jakiegoś certyfikatu? Nie widzę takiej możliwości, bo z czym miałby być skojarzony ten certyfikat?

Jeśli chodzi o import certyfikatów do książki adresowej, to w nowym interfejsie jest taka możliwość. Wybierasz wpis, z którym chcesz skojarzyć certyfikat i następnie obok nazwy tego wpisu otwierasz menu podręczne, klikając na trzy pionowo umieszczone kropki z prawej strony. W menu są dwie pozycje: "Szablony" i "Certyfikaty".

Nie jestem entuzjastą tego nowego interfejsu książki adresowej, ale na szczęście jest możliwość korzystania ze starego interfejsu (Konfiguracja > Inne opcje).

4

Odp: The bat 10.0.3 i ciągłe pytanie o certyfikaty

Nie wiem może coś pomyliłem ale antispamsniper w wersji płatnej dla poczty protokołu imap i szyfrowania ssl wymaga czegoś tam. Tak przynajmniej jest napisane na forum antispamsniper. Ten niby "certyfikat" nie jest poptrzebny tylko dla poczty protokołu pop3 i to bez ssl przy antispamsniper free. Tak przynajmniej było.

5

Odp: The bat 10.0.3 i ciągłe pytanie o certyfikaty

Masz rację, do połączeń SSL dla wtyczki Antispamsniper wymagany jest certyfikat. Cały proces jest opisany pod adresem http://www.antispamsniper.com/forum/vie … dcae4ffe7. Pobrany certyfikat (root_antispamsniper.cer) należy wstawić do katalogu, w którym jest zainstalowana wtyczka (czyli tam gdzie znajduje się plik AntispamSniper.tbp).

Import do głównej książki certyfikatów jest prosty: należy utworzyć nową pozycję (ja nazwałem ją "Antispamsniper") i wybrać opcję importu certyfikatu, wskazując miejsce jego przechowywania, a potem dopisać go do książki adresowej. Robiłem to tak dawno, że dopiero Twój post przypomniał mi o tym certyfikacie.

6

Odp: The bat 10.0.3 i ciągłe pytanie o certyfikaty

Mam problem z tym antispamsniper i the bat 10.0.1. Kiedy importuje certyfikat antispamsniper wyświetla że certyfikat nie jest podpisany cyfrowo czy jakoś tak. I problem tu zaczyna się jak we wtyczce wybieram " Filtruj połączenia SSL" to wywala wtedy komunikat że jest żle podpisany cyfrowo. Jak to zmusić do działania. Certyfikat rozpakowałem w folderze gdzie jest wtyczka antispamsniper.

7

Odp: The bat 10.0.3 i ciągłe pytanie o certyfikaty

Czy masz najnowszą wersję wtyczki? Sprawdź także w The Bat! czy używasz wewnętrznej implementacji S/MIME (menu Opcje > S/MIME i TLS).

8

Odp: The bat 10.0.3 i ciągłe pytanie o certyfikaty

Zgadza się, miałem wyłączoną wewnętrzną implementacje S/MIME. Teraz działa. A jak to jest z gmailem? Czy wtyczka antispamsniper dobrze z nim działa?

9

Odp: The bat 10.0.3 i ciągłe pytanie o certyfikaty

Antispamsniper u mnie działa na wielu kontach, w tym Gmail. Co prawda, obsługuję to konto tylko jako POP3 i spełnia ono u mnie raczej marginalną rolę, ale nie zauważyłem żadnych kłopotów z wtyczką w tym kontekście.