1

Temat: zmiany z gmail od 221003

"Ważna informacja dla użytkowników kont Gmail. Począwszy od 3 października 2022 r. Google będzie blokować wszystkie aplikacje innych firm korzystające z przepływu OAuth out-of-band (OOB), w tym The Bat! Oznacza to, że wszyscy The Bat! wersje wcześniejsze niż v10.2 nie będą mogły uwierzytelniać się w dedykowanym oknie wyskakującym w celu uzyskania uprawnień do wysyłania i odbierania poczty na nowych kontach lub kontach, które wymagają odnowienia uprawnień. Nowy The Bat! Wersja 10.2 przeprowadza to uwierzytelnianie za pomocą identyfikatora URI przekierowania hosta lokalnego, ponieważ jest to teraz wymagane przez Google. Tak więc po aktualizacji do najnowszego The Bat! wersji będzie można dokonać uwierzytelnienia na kontach Gmail i uzyskać potrzebne uprawnienia."

"Usługa Google OAUTH jest teraz wykonywana za pośrednictwem identyfikatora URI przekierowania lokalnego hosta,
ponieważ przekierowanie OOB zostanie wyłączone przez Google"

mam dodatkowo pytanie co do podświetleń zadań w kalendarzu, czy jest możliwość zmiany koloru, jasności.

2

Odp: zmiany z gmail od 221003

Google działa tak jak chce, zatem nie mamy na to wpływu sad

Jeśli chodzi o kolory wpisów w kalendarzu to nigdzie nie znalazłem możliwości ich modyfikacji. Wydaje mi się, że to kolory są przypisane w jakiś sposób na stałe do kont. Zmiana motywu kolorystycznego programu także nic nie daje.