1

Temat: mapi exchange

Czy the bat 10 ma możliwość obsługi poczty mapi dla firmowej poczty exchange w usłudze microsoft 365 ?
Teoretycznie wg informacji na ich stronie tak, ale jak dodać nowe konto dla mapi ?

The Bat! email program is able to process and store an unlimited number of messages and has no restriction on the number of email accounts accessible via IMAP, POP, MAPI protocols. The Bat! is a perfect multiple email account manager - allows you to quickly access all your email accounts in one place. The Bat! is a safe, robust and reliable mail application. It handles very large message bases quickly and with small memory footprint.

2

Odp: mapi exchange

Obecnie dodanie nowego konta obsługującego MAPI nie jest chyba możliwe. Opcję te usunięto w wersji 9.3.4 i nie pojawiła się w następnych wersjach. Dawno temu można było wybrać protokół Exchange przy konfiguracji konta (sam z tego korzystałem przez kilka lat, z ograniczeniami wynikającymi ze specyfiki starszych wersji The Bat! i serwera Exchange).

Sprawdź czy przy działającym serwerze Exchange dostępnym z Twojego komputera będzie w The Bat! dostępny wybór protokołu przy tworzeniu nowego konta. Być może The Bat! automatycznie wykrywa aktywny protokół MAPI i da się coś skonfigurować. Osobiście nie mam możliwości sprawdzenia takiej konfiguracji.

3

Odp: mapi exchange

Zygmunt napisał/a:

Sprawdź czy przy działającym serwerze Exchange dostępnym z Twojego komputera będzie w The Bat! dostępny wybór protokołu przy tworzeniu nowego konta. Być może The Bat! automatycznie wykrywa aktywny protokół MAPI i da się coś skonfigurować. Osobiście nie mam możliwości sprawdzenia takiej konfiguracji.

A czy możesz bardziej łopatologicznie napisać o co chodzi z tym sprawdzeniem ? Tzn jak to zrobić.

4

Odp: mapi exchange

Miałem na myśli taką sytuację, że masz dostęp do serwera Exchange z Twojego komputera za pomocą programu Outlook. Kiedyś, gdy komputer mógł się łączyć z serwerem Exchange przez program Outlook, można było konfigurację konta w Exchange wykorzystać w The Bat!. Wystarczyło w The Bat! dodać nowe konto, wybrać protokół Exchange i dalej użyć danych do logowania takich jak w Outlooku.

Nie wiem jak jest teraz, bo nie mam dostępu do serwerów Exchange. Jeśli Ty masz i wiesz jak się logujesz z programu Outlook, spróbuj w The Bat! utworzyć nowe konto i sprawdzić czy będzie dostępny protokół Exchange. Jeśli nie, to zapewne nie uda się wykorzystać The Bat! do współpracy z programami Microsoftu.

Microsoft zdecydował ostatnio o także zaprzestaniu wsparcia protokołu POP3 oraz IMAP, na co skarży się wielu użytkowników The Bat!.

5

Odp: mapi exchange

A, ok. To w takim razie mam ustawiony dostęp przy pomocy outlooka i przy próbie dodania nowego konta w the bat jest możliwość wyboru jako rodzaj protokołu tylko auto albo pop/imap. Jak wybiorę auto to w następnym kroku ustawia pop jako domyślny.
Protokołu exchange lub mapi nie ma (tak jak było w starej wersji).
Trochę lipa, bo na głównej stronie ritlabs się chwali, że the bat ma mapi.

6

Odp: mapi exchange

spin napisał/a:

Protokołu exchange lub mapi nie ma (tak jak było w starej wersji).
Trochę lipa, bo na głównej stronie ritlabs się chwali, że the bat ma mapi.

No niestety, na działanie trzecich firm nie ma rady (popatrz tutaj: https://devblogs.microsoft.com/microsof … customers/). Może z czasem uda się przywrócić tę funkcję, ponieważ wiele osób się na to skarży. Dotyczy to zresztą nie tylko The Bat!, ale i innych programów pocztowych.