Temat: CTRL+R

Witam,
Mam takie wyzwanie z którym nie umiem sobie poradzić.
Gdy pisząć tresć wiadomości niechcacy wcisnę CTRL+R cały pisany tekst justuje mi się do prawej.
Jak usunąć ten skrót- gdzie go znajdę by móc nim zarządzać. Jest oni mi absolutnie zbędny.
Z góry pięknie dziękuję L:)(

2

Odp: CTRL+R

1. Otwórz edytor wiadomości.
2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pasek narzędziowy i z kontekstowego menu wybierz Dostosuj....
3. Na panelu Dostosuj wygląd wybierz zakładkę Skróty.
4. Na pozycji Edycja / Format / Wyrównanie są skróty do justacji tekstu, w tym Do prawego.
5. Usuń lub zmodyfikuj ten skrót, zatwierdź operację i to wszystko

3

Odp: CTRL+R

Zrobiłem ale niestety coś dalej trzyma i CTRL+R dziala poimo niewidocznego juz klawisza skrótu oraz restarcie TheBat

4

Odp: CTRL+R

Faktycznie, mimo usunięcia skrótu (u mnie jest to ALt+R) pozostaje aktywny Ctrl+R. Nigdzie nie mogę go znaleźć, chyba jest to błąd.

P.S. Zgłosiłem problem w pomocy technicznej, zobaczymy czy podadzą jakieś rozwiązanie...

5

Odp: CTRL+R

W krótkiej wymianie korespondencji z działem wsparcia okazało się, że problem dotyczy prawdopodobnie polskiej wersji Windows. Udało mi się to rozwiązać w inny sposób: zainstalowałem Microsoft Power Tools (https://www.lifewire.com/remap-keyboard … 10-5181178) i za pomocą wbudowanego tam edytora skrótów klawiaturowych ustawiłem Ctrl+R na wartość Disable dla procesu TheBat. Teraz działa to jak należy (tzn Ctrl+R nie włącza się w edytorze)

6

Odp: CTRL+R

Rzeczywiście teraz działa. Niestety Power Tool jednocześnie pozmieniał mi różne inne skróty - tak więc wolame go odinstalować.
Czy jest szansa by funkcjonalność został naprawiona w nowej wersii w The Bat! ?

7

Odp: CTRL+R

Dziwne to działanie tego skrótu. Sprawdziłem na innym komputerze na wersji 10.3.3 32-bitowej i tam problem nie występuje. Ludzie ze wsparcia technicznego też nie mogli tego działania odtworzyć. Jeszcze na innym komputerze The Bat! 10.3.3 w wersji 64-bitowej także nie stwarza problemu.

Jeśli chodzi o Power Tools, to można selektywnie wyłączyć tylko skrót Ctrl+R, a wszelkie inne narzędzia po prostu zdeaktywować.