1 (edytowany przez MarcinSz 2023-03-16 13:10:24)

Temat: Szablon odpowiedzi

Witam,

Jak ustawić w szablonie odpowiedzi, aby pobierał adresy z Cc: z otrzymanej wiadomości?
Na razie otrzymuje puste Cc:

Poniżej mój szablon:

From: %OFromName <%OFromAddr>
Sent: %ODateShort, %OTime
To: %OTo
Cc: %OCc
Subject: %OSubject



Pozdrawiam
Marcin

2

Odp: Szablon odpowiedzi

Nie widzę błędu, sprawdziłem dla odpowiedzi na wiadomości z zapełnionym polem Cc i w treści (bo chyba o to Ci chodzi) pojawiają się wpisy zgodne z przedstawionym przez Ciebie szablonem. Wiersz z pustym miejscem po Cc: występuje tylko wtedy, jeśli w oryginale nie było wpisu w pole Cc nagłówka wiadomości.

Jakiej wersji programu to dotyczy?

3

Odp: Szablon odpowiedzi

Używam teraz 9.5.1

A jak zrobić gdy nie ma nic w Cc aby nie pokazywało samego Cc?
Jak dołożyć warunek? Jeśli puste jest Cc to go nie pokazuj.
Jak to zapisać?

4

Odp: Szablon odpowiedzi

Wśród makropoleceń The Bat! jest makro warunkowe. Wpisy w Twoim szablonie powinny wyglądać jak niżej, aby można było uzyskać to co chcesz:

From: %OFromName <%OFromAddr>
Sent: %ODateShort, %OTime
To: %OTo%-
%If:%OCc<>"":"
Cc: %OCc"
Subject: %OSubject

5 (edytowany przez MarcinSz 2023-03-16 16:48:27)

Odp: Szablon odpowiedzi

Dziękuje.
Działa to gdy nie ma w oryginalnej wiadomości Cc.

Gdy jest w oryginalnej wiadomości Cc, to pokazuje mi pusty wiersz pomiędzy To: a Cc: , jak poniżej.
Nie mam na to pomysłu. Co mogę zrobić?


From: Th.....
Sent: 16.03.2023, 15:15....
To: "office.....

Cc: adel...........

6

Odp: Szablon odpowiedzi

Dziwne, ja nie mam takich problemów. Skopiuj dokładnie podane wyżej wyrażenia do swojego szablonu, to musi działać.

7

Odp: Szablon odpowiedzi

From: Th.....
Sent: 16.03.2023, 15:15....
To: "office.....
............................................................................Tu mam przerwe. Jak sie jej pozbyć?
Cc: adel...........

8

Odp: Szablon odpowiedzi

Czy skopiowałeś ten kod z mojego postu i wkleiłeś go do swojego szablonu? Jeśli tak, to spróbuj zrobić to jeszcze raz, ale za pośrednictwem Notatnika Windows (tekst skopiowany ze strony wklej do notatnika i stamtąd skopiuj go i wklej do szablonu). Bywa tak, że wklejanie ze strony WWW wprowadza dodatkowe niewidoczne na pierwszy rzut oka kody (tak np. dzieje się przy wklejaniu filtrów do The Bat!, skopiowanych bezpośrednio ze strony WWW).

P.S. Czy Twój szablon jest w formacie HTML? Czy na końcu trzeciego wiersza masz znaki "%-" (procent i minus)? Sprawdź też czy przypadkiem po tych znakach nie masz wstawionej spacji, ponieważ ona daje taki efekt.

9

Odp: Szablon odpowiedzi

Witam,

Potestowałem.
Jeśli szablon jest bez HTML to wszystko działa jak zaplanowałeś.
Jeśli szablon jest w HTML, to nie działa.

Ja mam wersję programu 9.5.1. Nie poprawiono tego  w wersji najnowszej? 

Pozdrawiam
Dobrego dnia

10

Odp: Szablon odpowiedzi

Jeśli wiadomość i szablon jest w formacie HTML, wtedy tego rodzaju efekty ze znakami nowego wiersza mogą występować. Najnowsza wersja również nie pomoże. Po prostu, makro usuwające pusty wiersz w postaci sekwencji "%-" reaguje tylko na koniec wiersza w czystym tekście. W kodzie HTML jest to znacznik <p>, niezrozumiały dla tego makra.