Temat: The Bat nie pamięta ustawień paska narzędzi

Witajcie drogie nietoperki smile

Od zawsze miałem ustawione pod siebie paski narzędzi w The Bat. Wyciągnięte polecenia które wykorzystuję, podpięte ikonki - żeby szybko i łatwo mi się pracowało. i to działało od dobrych paru lat.
Wczoraj dołożyłem sobie przycisk do paska z nową wiadomością do klientów wg konkretnego szablonu który w najbliższych dniach będę wykorzystywał setki razy. Tak żeby kliknąć, wpisać lub wybrać adres maila i wysłać.

Wczoraj wszystko super działało ale po ponownym uruchomieniu komputera rano - paski narzędziowe zresetowały się do wartości domyślnych (fabrycznych). Poświęciłem godzinę na ustawianie wszystkiego od nowa i postanowiłem sprawdzić - zamknąć i uruchomić ponownie program.

I znów paski fabryczne.

Czy ktoś może wie jak zapisać albo gdzie The Bat trzyma te ustawienia? Może jakiś plik trzeba mu podmienić?

2

Odp: The Bat nie pamięta ustawień paska narzędzi

Prawdopodobnie ustawienia pasków narzędziowych (i innych elementów interfejsu) są zapisywanie w pliku tbuser.def w katalogu głównym z pocztą. Nie jest to jednak plik tekstowy i nie daje się edytować. Aby zapobiec takim niespodziankom, jaka Cię spotkała, warto robić kopie zapasowe, włączając w kopii opcję Ustawienia własne. Wtedy po awarii można odtworzyć te ustawienia, a jeśli kopie są robione regularnie - można cofnąć się do wersji nie powodującej kłopotów. Przy odtwarzaniu danych z kopii nie ma konieczności odtwarzania wszystkiego - wystarczy odtworzyć "Ustawienia własne".

Zapewne klientów masz wpisanych do książki adresowej. Możesz tam utworzyć jakąś grupę, dodać do niej twoich klientów i zdefiniować dla grupy szablon nowej wiadomości, którego chcesz używać. Wtedy wystarczy "fabryczny" przycisk nowej wiadomości i wybór adresata, a zostanie użyty szablon grupy.