Temat: The Bat 11.0.2. Home Edition - co nowego?

Aktualizacja kupiona za coś ok. 127 PLN.   Problem z szablonami i wyrównaniem co prawej jakoś zniknął. Pojawiło się za to coś innego - w okienku podglądu wyświetla się komunikat w formie trzech przycisków: Odpowiedz, Przekieruj, Przeadresuj. Może nawet miałoby to jakiś sens, gdyby na górnej belce nie było tych samych poleceń i to więcej. Natomiast ta nowość zmniejsza pole podglądu wiadomości.  Macie jakiś pomysł, jak to wyłączyć?

2

Odp: The Bat 11.0.2. Home Edition - co nowego?

Menu Konfiguracja > Podgląd / Edycja > Klasyczna postać panelu podglądu

3 (edytowany przez Meszuge 2023-12-30 16:19:31)

Odp: The Bat 11.0.2. Home Edition - co nowego?

Zygmunt napisał/a:

Menu Konfiguracja > Podgląd / Edycja > Klasyczna postać panelu podglądu

Słusznie prawisz. Już znalazłem, ale dzięki za podpowiedź.

A przy okazji - czy znaleźliście jakieś ciekawe funkcje, zmiany, czy coś takiego w wersji 11? Tak, wiem, że gdzieś na pewno jest taki wykaz, ale zapewne nie po polsku.

4 (edytowany przez Mirao 2024-01-04 22:36:06)

Odp: The Bat 11.0.2. Home Edition - co nowego?

A ja nie mogę namierzyć opcji, gdzie ustawiało się po ilu sekundach wiadomość ma się oznaczać jako przeczytana.

Czasami mam też problem przy ciemnym motywie, ze robiąc kopiuj - wklej pomiędzy wiadomościami, mój odbiorca po otrzymaniu takiej wiadomości nie widzi nic. Zwykle mają ustawione białe tła i moje białe literki z ciemnego tła zlewają się z tłem ustawionym na programie odbiorcy.

5

Odp: The Bat 11.0.2. Home Edition - co nowego?

Czas oznaczenia wybranej wiadomości jako przeczytanej ustawia się oddzielnie dla każdego konta. Patrz menu Konto > Właściwości > Opcje dodatkowe.

Jeśli chodzi o zanikanie znaków to po prostu albo nie korzystaj z HTML, albo ustaw kolor czcionki na jakiś ciemny. Białe na białym trudno dostrzec, to fakt.

6

Odp: The Bat 11.0.2. Home Edition - co nowego?

Podobała mi się ciemna wersja, ale szybko okazało się, że zbyt dużo z nią problemów. Szkoda. W sumie nie ma takiej skóry, z której byłbym w pełni zadowolony, ale może dobrze, że w ogóle jest jakiś wybór.

7

Odp: The Bat 11.0.2. Home Edition - co nowego?

Meszuge napisał/a:

Podobała mi się ciemna wersja, ale szybko okazało się, że zbyt dużo z nią problemów. Szkoda. W sumie nie ma takiej skóry, z której byłbym w pełni zadowolony, ale może dobrze, że w ogóle jest jakiś wybór.

Też uważam, że wersja ciemna jest super. Nie meczy tak bardzo wzroku. Chociaż myślę, że to kwestia przyzwyczajenia.
Faktycznie często podczas przesyłania  otrzymanej wiadomości dalej, podczas odpowiadania na wiadomość lub podczas kopiowania i wklejania treści z jednej wiadomości do drugiej pojawiały się u odbiorcy z problemy z widocznością treści pisanej wiadomości. Tekst w ciemnym tle jest biały, i u odbiorcy, który pracuje na białym tle nie jest automatycznie zmieniany na ciemną kolor czcionki. Ale to też zależy od programu bo czasami było wszystko ok, a czasami nie. Nie wiem od czego to zależało.