11

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

- Nie sądzę, aby w wersji 11 był problem z odczytem kopii zapasowej lub po prostu całej bazy wiadomości z wersji 9. Tutaj raczej nic się nie zmieniło. Ja przy takich zmianach nie usuwam katalogu Mail, tylko podczas instalacji wskazuję jego położenie i od razu mam wszystko dostępne. Można także posłużyć się kopią zapasową.

- Na stronie Ritlabs (https://www.ritlabs.com/en/products/thebat/order.php) są podane ceny zakupu wersji pełnej i aktualizacji. Cena aktualizacji jest stała i dotyczy przejścia z dowolnej wersji wcześniejszej (od 1 do 10) na wersję 11. Nowa licencja jest ważna aż do wersji 11.999 i chyba obejmuje wszystkie wersje wcześniejsze. Ja aktualizowałem z wersji 10.5.3 i wszystko odbyło się bez problemów.

Musisz jednak pamiętać, że nowa wersja nie jest wolna od błędów i nie musisz się spieszyć, jeśli poprzednia działa. Ja nie mam problemów, ale niektórzy użytkownicy skarżą się np. na zawieszanie programu lub spowolnienie całego systemu. To co zauważyłem i od razu wyłączyłem w nowej wersji to wg mnie koszmarny nowy panel podglądu wiadomości. Jest to sprawa gustu - jeśli ktoś lubi ozdobniki to może mu się spodobać.

12

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

Dziś pojawiła się wersja 11.0.3. Na razie większych różnic nie wiedzę.

13

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

A ja widzę taką różnice, że każda następna wersja dłużej mi się uruchamia. Jak zainstalowałem wersję 10.2.1, to TB chodził jak burza, uruchamiał mi się w w kilka sekund.  Obecnie używam wersji 10.5.3.2 (64 bit) i ona uruchamia mi się 29 sekund. Boję się pomyśleć jak długo będzie się uruchamiała wersja 11.
A w dodatku do tego całkowita przypadkowość w działaniu terminarza.

14

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

Chris94 napisał/a:

A ja widzę taką różnice, że każda następna wersja dłużej mi się uruchamia. Jak zainstalowałem wersję 10.2.1, to TB chodził jak burza, uruchamiał mi się w w kilka sekund.  Obecnie używam wersji 10.5.3.2 (64 bit) i ona uruchamia mi się 29 sekund. Boję się pomyśleć jak długo będzie się uruchamiała wersja 11.
A w dodatku do tego całkowita przypadkowość w działaniu terminarza.

Aktualne wersja 11.03 odpala mi się 4.88 sekundy.
Zakładam, że to nie wina bata smile

15

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

Mnie startuje w jakieś 2,7 sek. Jestem przekonany, że to nie kwestia wersji programu, ale zbyt dużej bazy starych wiadomości i za rzadko robionych porządków w folderach.

16 (edytowany przez Chris94 2024-01-19 15:44:30)

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

Meszuge napisał/a:

Mnie startuje w jakieś 2,7 sek. Jestem przekonany, że to nie kwestia wersji programu, ale zbyt dużej bazy starych wiadomości i za rzadko robionych porządków w folderach.

Problem rozwiązany!
To nie był problem ze zbyt dużą bazą danych (porządki w bazie robię dość regularnie) lecz z jakimiś wadliwymi ustawieniami Bata.
Gdy po reinstalacji Bata pocztę odtwarzałem z backupu wraz z ustawieniami aplikacji, to uruchamianie aplikacji w dalszym ciągu trwało ok. 1 minuty. Ale gdy pocztę odtworzyłem z backupu bez ustawień, to TB z powrotem zaczął mi się uruchamiać w czasie ok. 4 sekund!
Jeszcze zobaczę, co będzie z wykonywaniem się automatycznych archiwizacji.

17

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

Zygmunt napisał/a:

Nowa wersja polega na całkowitej przebudowie znanego od początku układu elementów na panelu podglądu wiadomości. Według mnie, jest to przerost formy nad treścią. Duża czcionka we wpisie nadawcy powoduje, że cały wpis się rozciąga, a nawet przechodzi w tryb wielowierszowy. Treść newsa znika na tle tego niepotrzebnie dużego nagłówka. Zaokrąglone ramki i inne dekoracje sprawiają wrażenie chaosu i powodują, że treść jest mniej czytelna niż w starym układzie. Dodatkowo wiadomości tworzące jeden wątek są wyświetlane w sposób ciągły, można je przeglądać tak jak na smartfonie (czego nie lubię).

To jest moja osobista opinia, wynikająca z faktu, że dla mnie w programie pocztowym najważniejsza jest treść wiadomości, a nie kolorowe inicjały nadawcy czy inne atrybuty tekstowe. Negatywnie oceniam ten nowy wygląd, podobnie jak nowy interfejs książki adresowej. Na liście dyskusyjnej programu po opublikowaniu testowej wersji z taką postacią panelu podglądu na 15 wypowiedzi tylko jedna osoba oceniła to pozytywnie, reszta była na "nie". Na szczęście autorzy umożliwili wyłączenie takiego trybu podglądu na panelu konfiguracyjnym programu.

Oceńcie sami czy wam się to podoba.

Chyba coś podobnego zauważyłem u siebie. Jak ustawię kursor w oknie podglądu i zaczynam kółkiem myszy go przewijać, to gdy dojdę do góry, to wtedy zaczyna mi przewijać listę wiadomości, nie wiem z jakiej racji, bo kursor cały czas utrzymuję w oknie podglądu. I to jest bardzo denerwujące, sprzeczne z zasadami umiejscawiania kursora, ruszamy przecież to nad czym jest kursor. Jak to zmienić, a najlepiej wrócić do normalności, bo w opcjach konfiguracji nie mogę tego zmienić. Ogólnie odpowiadając, bardzo mi się to nie podoba.
Pozdrowienia.
Jacek D.

18

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

Nowy panel można wyłączyć w konfiguracji, patrz menu Opcje > Konfiguracja > Podgląd / Edycja > Klasyczna postać panelu podglądu.

Od najnowszej wersji 11.0.3.2 można także wyłączyć indeksowanie bazy wiadomości przeznaczone na potrzeby tego nowego podglądu, patrz menu Opcje > Konfiguracja > Ogólne > Wyłącz indeksowanie poczty na wolniejszym komputerze.

19

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

Chris94 napisał/a:
Meszuge napisał/a:

Mnie startuje w jakieś 2,7 sek. Jestem przekonany, że to nie kwestia wersji programu, ale zbyt dużej bazy starych wiadomości i za rzadko robionych porządków w folderach.

To nie był problem ze zbyt dużą bazą danych (porządki w bazie robię dość regularnie) lecz z jakimiś wadliwymi ustawieniami Bata.
Gdy po reinstalacji Bata pocztę odtwarzałem z backupu wraz z ustawieniami aplikacji, to uruchamianie aplikacji w dalszym ciągu trwało ok. 1 minuty. Ale gdy pocztę odtworzyłem z backupu bez ustawień, to TB z powrotem zaczął mi się uruchamiać w czasie ok. 4 sekund!

Szczęście nie trwało zbyt długo, TB z każdym dniem uruchamia się dłużej, teraz, po 12 dniach czas jego uruchamiania wzrósł z 4 do 11 sekund, bez żadnych zmian w konfiguracji aplikacji.
Czyszczenie bazy danych nie daje żadnego efektu, bo i nie ma z czego czyścić.

20

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

W nowym Bat v11 w widoku wiadomości załączniki pojawiają mi się na samym dole. Co jest totalnym bezsensem.
Wróciłem do widoku podglądu aby było po staremu ale załączniki nadal źle się wyświetlają.
Macie jakiś na to pomysł.
Było tak fajnie a teraz dramat. Nie wiem czemu ale rzadko aktualizacje zaskakują pozytywnie...