Temat: widok książki adresowej jak w outlook

czy jest możliwe ustawienie podglądu książki adresowej w the bat! tak jak to jest mozliwe w outlook lub thunderbird?
jest to bardzo uzyteczne, a nie udało mi się nigdzie w ustawieniach the bata takiej opcji znaleźć;
mam na mysli widok książki adresowej - listy wszystkich maili na głównym oknie programu;
jest co prawda ikonka "książka adresowa" którą tą książkę otwiera, ale to nie to...
może ktoś mógłby podpowiedzeć jak to zrobić (jeżeli jest to możliwe), może jest jakaś wtyczka/plugin...
pozdr i proszę o info
Marcin

2

Odp: widok książki adresowej jak w outlook

spokeros napisał/a:

czy jest możliwe ustawienie podglądu książki adresowej w the bat! tak jak to jest mozliwe w outlook lub thunderbird?

Pytanie nieco dziwne, lecz spróbuję odpowiedzieć. Wygląd książki adresowej w The Bat! praktycznie nie różni się od wyglądu książki adresowej w MS Outlook. I w jednym programie, i w drugim jest to po prostu płaska kilkukolumnowa tabela. W obydwu programach okno książki jest wywoływane za pomocą przycisku w głównym oknie programu. W obydwu przypadkach jest także dostępne pole wyszukiwania wpisów, działające na podobnej zasadzie. Nie ma zatem racjonalnej potrzeby upodabniania okna jednej aplikacji do okna drugiej, bo one są już podobne.

Jeśli Thunderbird ma podobnie wyświetlaną kisążkę adresową (nie wiem, ponieważ nie używałem), to moje powyższe uwagi dotyczą również i jego.

Jeśli miałeś na myśli program Outlook Express, to niestety, nic nie mogę na ten temat napisać, ponieważ go nie znam ani dotychczas go nie używałem. Uwaga ogólna: wygląd okna książki adresowej w The Bat! daje się modyfikować tylko w ramach ogólnych modyfikacji graficznego interfejsu użytkownika (patrz podręcznik).

3

Odp: widok książki adresowej jak w outlook

witam ponownie
dzięki za odpowiedź, ale widze że muszę nieco doprecyzować moje pytanie, bo nie do końca się zrozumieliśmy;
otóż chodziło mi nie tyle o widok czy ustawienia samej książki adresowej, bo ona jest ok, ale o widok okna głównego programu;
mam na mysli taki widok programu, gdzie książka adresowa byłoby widoczna od razu w głównym oknie;
standardowo jest dostępna na wciśnięcie ikonki i wtedy mamy do niej pełny dostęp;
ale czy jest możliwe ustawienie takiego widoku programu by książka adresowa była widoczna od razu, tak jak np. jest widoczna lista kont mailowych, czy lista wiadomości;
docelowo mogłoby to wyglądać tak: uruchamiam the bata i widzę w lewym górnym rogu listę kont mailowych. poniżej listę adrsów mailowych z książki adresowej, w prawym górnym rogu lista maili poniżej ich podgląd...
pozdr

4

Odp: widok książki adresowej jak w outlook

spokeros napisał/a:

docelowo mogłoby to wyglądać tak: uruchamiam the bata i widzę w lewym górnym rogu listę kont mailowych. poniżej listę adrsów mailowych z książki adresowej, w prawym górnym rogu lista maili poniżej ich podgląd...

Nie, wpisów z książki adresowej nie można wyświetlić w głównym oknie programu. Możesz co najwyżej wyświetlić okno książki adresowej obok okna głównego i nie zamykać go, możesz także wywoływać je na żądanie nie tylko przyciskiem, lecz klawiszem F8 - i to wszystko.

5

Odp: widok książki adresowej jak w outlook

ok, dzięki, przyjąłem do wiadomości - aczkolwiek szkoda...

6

Odp: widok książki adresowej jak w outlook

spokeros napisał/a:

ok, dzięki, przyjąłem do wiadomości - aczkolwiek szkoda...

Nie ma czego żałować :-) Domyślam się, że chciałbyś mieć "pod ręką" adresy zawarte w książce, lecz wyobraź sobie trochę bardziej skomplikowaną strukturę: wiele książek adresowych, a każda z nich z kilkunastoma grupami adresów, w sumie z kilkanastoma tysiącami wpisów. Wyświetlanie i obsługa takiego monstrum w jednym oknie z listą kont i folderów, listą wiadomości i panelem podglądu samej wiadomości to byłby nadmiar szczęścia. Z adresów korzystasz przecież tylko wtedy gdy są rzeczywiście potrzebne, czyli przede wszystkim podczas edycji wiadomości.

W oknie edytora masz dostępne uzupełnianie danych w polach adresowych na podstawie książek adresowych (w najnowszej wersji The Bat! konfigurujesz to dla każdego pola oddzielnie). Jeśli chcesz, możesz bezpośrednio z nagłówka tworzonej wiadomości przejść w różny sposób do wyszukiwania wpisów w książce, a jeśli naprawdę będzie potrzebna cała książka, bo chcesz w niej coś sprawdzić - wtedy wystarczy wcisnąć klawisz F8 działający jak przełącznik (jest / nie ma). Nie wiem jak działa książka we wspomnianych przez Ciebie programach (z wyjątkiem Outlooka, lecz chyba nie ten program miałeś na myśli), ale nie sądzę, aby miała tyle funkcji co w The Bat!.

7

Odp: widok książki adresowej jak w outlook

Możesz ewentualnie zainteresować się pozycją VIP w książce adresowej i rozwijaną listą przy przycisku nowej wiadomości.