1

Temat: filtr bayesa i inne żale w Bat

witam !
jakoś rozczarował mnie Bat- filtr nie działa wogóle , uruchomiłem wtyczkę odznaczam wiadomości które są spamem   (zaznaczona opcja by śmieci przenosił do folderu śmieci)  i co? i nic...
owszem statystyki pokazują co i jak, ale spam i tak jest odbierany i nie trafia do folderu śmieci
w operze filtr Bayesa działa rewelacyjnie praktycznie po kilku postach nie ma szans by spam był nie tam gdzie trzeba, niestety potrzebuję programu który pozwala korzystać z poczty kilku
użytkownikom i konta będą na hasło coś ala Outlook(Outlook odpada ) , myślałem że Bat będze rozwiązaniem ale.... jak wyżej  w poście
no jest tylko szansa taka że jednak coś źle robię  proszę więc o pomoc

wklejone z innego wątku a dotyczące tego samego tematu
mam pytanie czy użycie w Bat opcji specjalne/traktuj jak śmieci powinno uczyć Bat-a że to spam? bo już przestałem rozumieć cokolwiek ...

od administratora: zbędny kawałek o kontach został dołaczony do poprzedniego postu w tym temacie

2

Odp: filtr bayesa i inne żale w Bat

Jeżeli chcesz uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź to przede wszystkim podawaj z jakich wersji programów, wtyczek korzystasz.

Wtyczek Bayesa (obsługujących ten mechanizm) jest dla TheBata co najmniej trzy! Na forum brak wróżek wink
Co do opcji oznaczanych w TheBacie SPAM to sprawdź w manualu do swoje wtyczki - niektóre wtyczki natyspamowe uczą się w odmienny sposób i niezależny od ustawień w samym mailerze.

3 (edytowany przez TATOON 2005-09-05 15:35:09)

Odp: filtr bayesa i inne żale w Bat

witam
wersja programu 3.50 i potem 3.51 o ile pamiętam, te dostępne w komputer świat i później z tej stronki wersja final, a wtyczka to ta która jest zaimplantowana  w Bat czyli 0.8.2 chyba czy aż tak się różnią?
założyłem  błędnie że jak nie podaje wersji Bat to chodzi o aktualną
po ponownej instalacji mam takie coś z: dodatkowe wtyczki informacja:

spam freqency dictionary
°    C:\Program Files\The Bat!\Mail\\base\spamdict.bye
°    Error loading file. May be it is corrupted or lost.

non-spam freqency dictionary
°    C:\Program Files\The Bat!\Mail\\base\nspamdict.bye
°    Error loading file. May be it is corrupted or lost.

i curent active dictionary
°    Active dictionary is not yet prepared!
°    Status: OK

jaki wpis byłby prawidłowy? i jak to uaktywnić  bo w opcjach/konfiguracja -dodaj wtyczki antyspamowe a potem konfiguruj zrobiłem, coś jeszcze trzeba? co?
proszę o pomoc bo żadnej instukcji na temat wtyczki nie widzę

4

Odp: filtr bayesa i inne żale w Bat

TATOON napisał/a:

jakoś rozczarował mnie Bat- filtr nie działa wogóle

Możesz rzucić okiem na nowy filtr antyspamowy: http://thebat.pl/?itemid=466 AGAVA AntispamServant

5

Odp: filtr bayesa i inne żale w Bat

TATOON napisał/a:

a wtyczka to ta która jest zaimplantowana  w Bat czyli 0.8.2 chyba czy aż tak się różnią?

No widzisz jak łatwo to podać? Używasz wtyczki BayesIt. Są jeszcze jakbyś nie wiedział Bayes Filter Plugin, Regula i AGAVA AntispamServant. Masz więc wybór? Wtyczki BayesIt nie używam - używam Reguli i w niej mógłbym ci ewentualnie pomóc. Może Zygmunt zajrz to na 100% coś o BayesIt podpowie.

założyłem  błędnie że jak nie podaje wersji Bat to chodzi o aktualną

Widzisz o to chodzi, że dla ciebie aktualna jest 3.50 z KSE a dla mnie 3.61.3 beta. Dla niektórych wersją aktualną jest 2.12 także z KSE, albo nawet 1.62. Myślę że zrozumiesz dlaczego jest ważne podawanie podstawowych danych?

C:\Program Files\The Bat!\Mail\\base\spamdict.bye
Czy masz folder bez nazwy?

Krzychu - dzięki za "Szybka odpowiedź"

6 (edytowany przez TATOON 2005-09-05 20:30:46)

Odp: filtr bayesa i inne żale w Bat

nie nie mam żadnego pustego folderu tego wpisu ścieżki wogóle nie rozumiem przy instalacji podałem tylko by była poczta w mail

°    C:\Program Files\The Bat!\Mail\\base\spamdict.bye
°    Error loading file. May be it is corrupted or lost.
jest ścieżka:C:\Program Files\The Bat!\Mail\base i dalej podfolder transact
pliku:spamdict.bye wogóle nie ma i to samo z :nspamdict.bye
i co z tym dalej bo mnie czarna rozpacz ogarnia



STAN OBECNY po ponownej instalce bez jakichkolwiek zmian:
°    C:\Documents and Settings\Dzieciątka i Ja\Application Data\The Bat! Pwd\bayesit\base\spamdict.bye
°    Error loading file. May be it is corrupted or lost.


°    C:\Documents and Settings\Dzieciątka i Ja\Application Data\The Bat! Pwd\bayesit\base\nspamdict.bye
°    Error loading file. May be it is corrupted or lost

nie wiem kompletnie o co chodzi takiego pliku(spamdict.bye) rzeczywiście nie ma ale co powoduje ze go brak lub inaczej co zrobić by był i by to g... jakm teraz jest dla mnie Bat działało
próbowałem też użyć Bayesfilter 2.0.4 bez powodzenia takie same komunikaty
co jest? czy nikt na tym forum nie zna programu Bat?

7

Odp: filtr bayesa i inne żale w Bat

krzychu napisał/a:

Możesz rzucić okiem na nowy filtr antyspamowy: http://thebat.pl/?itemid=466 AGAVA AntispamServant

rzuciłem okiem zainstalowałem działa! i to nieźle! niestety nie mam 30$ na zbyciu potrzebuję czegoś darmowego, dlatego czepiłem sie tak kurczowo tego filtra który jest zaimplamentowany w Bat

8

Odp: filtr bayesa i inne żale w Bat

TATOON napisał/a:
krzychu napisał/a:

Możesz rzucić okiem na nowy filtr antyspamowy: http://thebat.pl/?itemid=466 AGAVA AntispamServant

rzuciłem okiem zainstalowałem działa! i to nieźle! niestety nie mam 30$ na zbyciu potrzebuję czegoś darmowego, dlatego czepiłem sie tak kurczowo tego filtra który jest zaimplamentowany w Bat

Pozostaje ci jeszcze Regula i Bayes Filter Plugin. Przynajmniej do czasu aż się odezwie ktoś kto używa tej wtyczki co ty.

http://www.realmind.us/sites/synspellch … e=download

9

Odp: filtr bayesa i inne żale w Bat

sam uzywam (to znaczy do dzis uzywalem, a o przyczynach w innym watku) tego filtra: Bayes Filter Plugin. O ile dostanie przynajmniej 100 przykladowych smieci to radzi sobie bardzo dobrze, a nie obciaza systemu za bardzo...
Jakbys z tym filtrem mial problemy to sluze pomoca.

10

Odp: filtr bayesa i inne żale w Bat

witam
ja uzywam bayes folter plugin i co do jego filtracji wiadomosci to moglbym polemizowac, poniewaz zadnej jeszcze wiadomosci nie zakwalifikowal do spamu(nawet jesli przyszla dwa razy z tego samego konta). mam go skonfigurowanego identycznie jak na stronie
http://www.lkcc.org/achim/thebat/readme.htm wtyczke mam w wersji 2.0.4 a bata w wersji 3.60.07. jest jakas mozliwosc zmuszenia bata zeby zaczal filtrowac poczte tym filtrem?