Temat: Elementy wysłane - brak kolumny "data wysłania"

Witam wszystkich to mój "pierwszy raz" na forum więc proszę o wyrozumiałość gdybym napisała coś niezbyt zrozumiale :-)
Program Bat mam od kilku dni i jeszcze nie wszystko jest dla mnie jasne.
Często się zdarza że pracując w domu tworzę jakieś maile i wrzucam je do "kolejki wysyłkowej" gdyż nie mam internetu w domciu. Jak przychodzę do pracy podłączam się do internetu i wszystko wysyłam.
Gdy chcę sprawdzić godzinę wysłania tych maili okazuje się, że nie ma takiej kolumny - znalazłam tylko Odebrania lub Utworzenia - i obydwie te kolumny wskazują mi godzinę utworzenia a nie wysłania.
Nigdzie nie znalazłam takiego problemu, proszę pomóżcie :-)

Daga

2

Odp: Elementy wysłane - brak kolumny "data wysłania"

dragmara napisał/a:

Gdy chcę sprawdzić godzinę wysłania tych maili okazuje się, że nie ma takiej kolumny - znalazłam tylko Odebrania lub Utworzenia - i obydwie te kolumny wskazują mi godzinę utworzenia a nie wysłania.

Nie ma po prostu takiego pola zawierającego datę i godzinę wysyłki, ponieważ standard opisujący format wiadomości e-mail niczego takiego nie przewiduje. Jedyny sposób na sprawdzenie faktycznego czasu wysyłki to przejrzenie Dziennika połączeń - dokładniejszy opis tego narzędzia znajdziesz w podręczniku w rozdziale Dodatkowe funkcje w The Bat!

3

Odp: Elementy wysłane - brak kolumny "data wysłania"

szkoda:-(
dzieki za odpowiedź.

Daga

4

Odp: Elementy wysłane - brak kolumny "data wysłania"

dragmara napisał/a:

szkoda:-(

Nie można tracić nadziei! Okazuje się, że jest rozwiązanie Twojego problemu, które spełni wszystkie wymagania. The Bat!, jak wiadomo, może wszystko - czyli i z takim problemem również sobie poradzi :-)

Musisz wykorzystać dwie właściwości programu:
1) możliwość automatycznego tworzenia notatki do wiadomości przez filtr poczty wychodzącej,
2) możliwość wyświetlania i sortowania kolumny Notatka w widoku listy wiadomości.

Utwórz zatem filtr poczty wychodzącej, który będzie tworzył notatkę według następującego szablonu:
%Date="yyyy/mm/dd" %Time="hh:mm"

Następnie zdefiniuj lub zmodyfikuj widok listy wiadomości dla folderu, w którym przechowujesz wysłane listy, włączając wyświetlanie i sortowanie pola Notatka. Format wyświetlania daty i czasu możesz dostosować do własnych potrzeb w szablonie notatki definiowanym w filtrze (patrz opis makr w podręczniku).

P.S. Widzę, że wprowadzenie do cytatu dotyczy tylko rodzaju męskiego - co Ty na to, Krzysztofie?

5

Odp: Elementy wysłane - brak kolumny "data wysłania"

Zygmunt napisał/a:

Nie można tracić nadziei! Okazuje się, że jest rozwiązanie Twojego problemu, które spełni wszystkie wymagania. The Bat!, jak wiadomo, może wszystko - czyli i z takim problemem również sobie poradzi :-)

Dzięki :-)))))))))
Już zrobiłam i działa super :-)
rzeczywiście Bat może wszystko....
naprawdę super program
no i super Administrator forum :-)  jeszcze raz wielkie dzięki

6

Odp: Elementy wysłane - brak kolumny "data wysłania"

Witam,

ja również skorzystałam z tej możliwości.  Niestety nie wiem jak mam umieścić treść notatki w polu "Data" na wydruku (puste miejsce w schemacie poniżej)
-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
      Od: %OFromName <%OFromAddr>
      Do: %OToName <%OToAddr>
    Data:
   Temat: %OSubj
  Folder: %FolderName/%AccountName
-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

%Text

-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

7

Odp: Elementy wysłane - brak kolumny "data wysłania"

Treść notatki jest dostępna poprzez makro %Memo. Działa to na pewno w nowszych wersjach (chyba powyżej 4.0), w wersjach starszych po prostu takiego makra nie było. Spróbuj zatem w sowim szablonie wpisać w odpowiednim miejscu:     Data: %Memo

8

Odp: Elementy wysłane - brak kolumny "data wysłania"

Niestety nie chodzi, próbowałam tego zanim napisałam na forum.  Mam wersję 4.0.18.

9

Odp: Elementy wysłane - brak kolumny "data wysłania"

Sprawdziłem i jest tak jak przypuszczałem: makro %Memo pojawiło się dopiero w wersji 4.0.22, zatem u Ciebie nie będzie działać.