Temat: Przesiadka z 3.65.03 na 3.0 Home Edition z KŚwiat'a ?

czy jest mozliwa przesiadka 'w dół'? Używałem normalnie wersji z KŚwiata Ekspert na poprzenim komputerze. Jak przesiadlem sie na nowy - zainstalowalem 3.65.03 ponieważ nie moglem odnalezc plyty z czasopisma. Teraz mija 10 dni od instalacji i powoli zbliza mi sie koniec trial'a.

Czy moge bez problemu zainstalowac na biezacej wersji te z KomputerSwiat Ekspert? Plyty nadal nie znalazlem ale w kiosku dzisiaj widzialem wydanie z 2 plytami na ktorej znow jest TheBat...

Boje sie stracic wiadomosci - kilkanascie kont, lacznie ponad 35tys wiadomosci. Niestety waznych bo zwiazanych ze stara praca...

I kolejne pytanie:
- czy jest jakis sposob na zintegrowanie The Bat z filtrem AntySpamowym Nortona Internet Security 2006?

2

Odp: Przesiadka z 3.65.03 na 3.0 Home Edition z KŚwiat'a ?

Jak ta integracja TB z antyspamem miałaby wyglądać?

3

Odp: Przesiadka z 3.65.03 na 3.0 Home Edition z KŚwiat'a ?

Nicodem napisał/a:

czy jest mozliwa przesiadka 'w dół'? Używałem normalnie wersji z KŚwiata Ekspert na poprzednim komputerze.

Przy przejściach w ramach głównego numeru wersji (starego numeru nie podałeś) zazwyczaj nic złego z wiadomościami się nie działo. Istnieje jednak możliwość utraty filtrów lub szablonów, a także zdefiniowanych przez siebie modyfikacji interfejsu graficznego. Nie wiem czy musisz uruchamiać całą instalację od nowa - jeśli masz plik programu, wystarczy chyba wstawić go do odpowiedniego katalogu, zastępując nim istniejący.

Nicodem napisał/a:

Boje sie stracic wiadomosci - kilkanascie kont, lacznie ponad 35tys wiadomosci. Niestety waznych bo zwiazanych ze stara praca...

Oczywiście masz regularnie towrzone kopie zapasowe? Jeśli nie i utrata wiadomości jest dla Ciebie problemem, zrób kopię natychmiast i to co najmniej dwiema metodami (patrz podręcznik). To jest podstawa bezpiecznej pracy, ponieważ awarie komputera zdarzają się nie tylko przy zmianie oprogramowania - w końcu system operacyjny jest jaki jest...

4

Odp: Przesiadka z 3.65.03 na 3.0 Home Edition z KŚwiat'a ?

Zygmunt napisał/a:

Oczywiście masz regularnie towrzone kopie zapasowe? Jeśli nie i utrata wiadomości jest dla Ciebie problemem, zrób kopię natychmiast i to co najmniej dwiema metodami (patrz podręcznik). To jest podstawa bezpiecznej pracy, ponieważ awarie komputera zdarzają się nie tylko przy zmianie oprogramowania - w końcu system operacyjny jest jaki jest...

Tak, juz kilka razy stracilem czesc maili pracujac z TheBat wiec jestem na tym punkcie uczulony...

To jutro robie przesiadke. Wersja z KS to chyba 3.0, podmienie tylko .exe i dam znac czy sie udalo smile

5

Odp: Przesiadka z 3.65.03 na 3.0 Home Edition z KŚwiat'a ?

lazik napisał/a:

Jak ta integracja TB z antyspamem miałaby wyglądać?

Wlasnie problem polega na tym ze nie wiem smile.
nie uzywam Outlook'a a tylko programy z tej rodziny oblsuguje natywnie Internet Security. Zdaje sie ze dodaje jakis przycisk do Outlooka pozwalajacy na ocenienie nowego maila jako spam lub nie-spam. Teraz niestety musze przegladac katalog SPAM i co jakis czas recznie dodawac nadawce do white-listy.

6

Odp: Przesiadka z 3.65.03 na 3.0 Home Edition z KŚwiat'a ?

Nicodem napisał/a:

Tak, juz kilka razy stracilem czesc maili pracujac z TheBat wiec jestem na tym punkcie uczulony...

To jutro robie przesiadke. Wersja z KS to chyba 3.0, podmienie tylko .exe i dam znac czy sie udalo smile

Korzystam z The Bat! od 1998 r. Obecnie mam na kilku kontach ok. 140 tys. wiadomości i na domowym komputerze jeszcze nic nie straciłem. Zdarzyło mi się to na innym komputerze przy zmianie systemu operacyjnego: utraciłem bezpowrotnie część wiadomości tylko przez własną nieuwagę, gdy usunąłem z archiwalnej płyty CD-RW jedną z kopii różnicowych.

7

Odp: Przesiadka z 3.65.03 na 3.0 Home Edition z KŚwiat'a ?

Ja uzywam od 2000 roku i od tego czasu theBat odmowil mi kilka razy wspolpracy. Oczywiscie zawsze z mojej winy...

- raz bylem ofiara zbyt duzego Inbox'u... - o tym dowiedzialem sie niestety po fakcie. to mialem za zle TheBat. powiedzmy ze wina posrodku

- drugi raz przerwalem kompresje duzego konta i pozniej niestety juz maile byly nie do odyzkania

- trzeci raz - patrz wyzej, padla bateria w trakcie kompresji...

- czwarty raz - backup jednego z kont nie wykonal sie poprawnie, z czym zreszta borykam sie do dzis, najwieksze konto musialem podzielic na 2 czesci aby moc je przenoscic. Jak bylo w jednej - backup nie wykonywal sie poprawnie. Bat nie zglasza bledow ale przy odtwarzaniu - wywala bledy odczytu pliku (ze dwa razy), dokancza odtwarzanie wiadomosci ale gubi przy tym okolo 8tys maili...
jak rozbilem te konto na 2 pliki (ARCHIWUM z filtrem powyzej 6miesiecy) to juz jest OK. Archiwum mam w CommonFolders

8

Odp: Przesiadka z 3.65.03 na 3.0 Home Edition z KŚwiat'a ?

Co do antyspamu to może zainteresuj się wtyczkami antyspamowymi a pozostaw wątpliwej jakości/użyteczności program zewnętrzny za sobą. Wtyczki uzyskują dość dobre rezultaty więc gra z dużym prawdopodobieństwem by połączyć TB z tym antyspamem nie jest warta świeczki.