1 (edytowany przez m_m 2006-02-13 14:44:31)

Temat: Usuwanie wiadomosci z serwera POP3 po usunięciu ich z folderu śmieci?

Witam,

Pytanie moje dotyczy usuwania wiadomosci z serwera POP3 po usunięciu ich z folderu 'śmieci' (junk). Opcja ta działa, jak wiadomo, dla kosza (trash) właściwego dla danego konta. Jak zmusic Bata, aby po odfiltrowaniu spamu i przeniesieniu go do wspólnego (dla kilku kont) foldera 'śmieci' - po opróznieniu tegoż foldera, niechciane wiadomości na źródłowych serwerach równiez zostały skasowane?

Pozdrawiam

2

Odp: Usuwanie wiadomosci z serwera POP3 po usunięciu ich z folderu śmieci?

Hmmm
Czy nikt nie wie? Może niejasne jest moje pytanie? hmm

3

Odp: Usuwanie wiadomosci z serwera POP3 po usunięciu ich z folderu śmieci?

Tez mnie ten problem interesuje.
Jedyne co mi przychodzi do glowy, to jakis filtr 'co w folderze smieci->przenies do kosza' ale to niepelne rozwiazanie.
Poki co w TheBat! mam czysto, ale przy czytaniu poczty przez Pine ciezko mi znalezc nie-spam wink

4

Odp: Usuwanie wiadomosci z serwera POP3 po usunięciu ich z folderu śmieci?

Też o tym myślałem - jakiś skrypt, który w momencie czyszczenia folderu śmieci przenosi (wg filtrów) wiadomości do odpowiednich koszy i dopiero tam je kasuje... hmm

Ale to chyba trochę naokoło i mało elegancka metoda. Poza tym jak to zrobić. Nie znam się...

Teraz potestowałem trochę...

Próbowałem tak: 'nowy filtr dla wiad. przeczytanych' (spam jest w końcu automatycznie oznaczany jako przeczytany) -> folder źródłowy 'śmieci' -> operacje 'usuń wiad. z serwera' potem 'usuń wiad' -> foldery 'działanie dla wybranych folderów - 'śmieci'

Ale nie bardzo to działa. Poza kasowaniem lokalnym. A chyba powinno. Co jest nie tak?

5

Odp: Usuwanie wiadomosci z serwera POP3 po usunięciu ich z folderu śmieci?

Nie wiem czy mi się zdaje czy korzystacie z jakiejś dodatkowej wtyczki.
Jeśli nie to czemu w akcji odsiewania spamu odrazu nie uzywacie opcji 'usuń wiad. z serwera' i tak w końcu jesteście kryci przez to co zostaje w ogólnym koszu.

6

Odp: Usuwanie wiadomosci z serwera POP3 po usunięciu ich z folderu śmieci?

Pavvel: chodzi o działanie (a raczej niedziałanie) opcji dodatkowych w zakładce wtyczki antyspamowej.

"czemu w akcji odsiewania spamu odrazu nie uzywacie opcji 'usuń wiad. z serwera'  i tak w końcu jesteście kryci przez to co zostaje w ogólnym koszu."

- Jak to osiągnąć? Co masz na myśli?

coor: I co? Udało się cos wymyslić?

Może któryś z zaawansowanych userów podałby jakieś rozsądne rozwiązanie? Tez używam zdalnie pine'a i mam kłopot podobny do coor'a
Pozdrawiam