1

Temat: Jak odzyskac poczte ?

Witam!
Padl mi dysk, na szczescie posiadam kopie calego katalogu The Bat. Co mam zrobic by odzyskac cala poczte ?

Odp: Jak odzyskac poczte ?

Zrób sobie jeszcze jedną kopię, na wszelki wypadek. Potem przekopiuj kopię we właściwe miejsce, gdzie chcesz, i zainstaluj tam TB!. Utwórz po kolei konta o takich samych nazwach, jakie mają katalogi (należące do tych kont) w folderze mail. Powinieneś odzyskać wszystko.

Niestety, całą konfigurację programu ustawioną w "Opcje / Konfiguracja", straciłeś (chyba że zachowałeś właściwą gałąź rejestru).

3

Odp: Jak odzyskac poczte ?

Problem w tym, ze nie mam zadnego katalogu "mail" sad
Widze tylko katalogi BayesIt, Images, Speller.

4

Odp: Jak odzyskac poczte ?

fiorek napisał/a:

Problem w tym, ze nie mam zadnego katalogu "mail" sad
Widze tylko katalogi BayesIt, Images, Speller.

To oznacza, że utraciłeś prawdopodobnie całą pocztę i informację o wszystkich kontach. The Bat! domyślnie przechowuje to właśnie w katalogu ..\The Bat!\Mail.

5

Odp: Jak odzyskac poczte ?

Siostra mnie zabije. Jakim codem przeciez skopiowalem caly katalog The bat z program files. Zreszta u mnie na kompie mam the bata i rowniez w moim katalogu sa tylko te 3 katalogi.

Odp: Jak odzyskac poczte ?

fiorek napisał/a:

Siostra mnie zabije. Jakim codem przeciez skopiowalem caly katalog The bat z program files. Zreszta u mnie na kompie mam the bata i rowniez w moim katalogu sa tylko te 3 katalogi.

Osobiście działam na Windows 98 w trybie jednego użytkownika. Być może TB! w innych konfiguracjach zapisuje dane w profilu użytkownika - nie wiem, takie tylko przypuszczenie.

Sprawdź u siebie, w opcjach "Konto / Właściwości", zakładka "pliki i katalogi", na górze jest opcja "Katalog macierzysty"; jest pewnie domyślny, więc aby sprawdzić, jaki jest naprawdę, kliknij na "Wybierz", pownna się pojawić nazwa tego domyślnego katalogu. I jak? Gdzie go masz? Może siostrze też go skopiowałeś, a nawet o tym nie wiesz?

Odp: Jak odzyskac poczte ?

Zapomniałem dodać o najprostszej drodze sprawdzenia, gdzie podziała się poczta - wyszukaniu na dyskach plików o rozszerzeniu *.TBB i *.TBI (EBB i EBI, jeśli Twoja siostra korzystała z trybu szyfrowania).

8

Odp: Jak odzyskac poczte ?

Super ! Mam juz ten katalog - zaraz sproboje odzyskac cala poczte. Jakby ktos chcial wiedziec cala poczta z The Bat przechowywana jest w

C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\The Bat!\

9

Odp: Jak odzyskac poczte ?

Ufff, poczta odzyskana. Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc.

10

Odp: Jak odzyskac poczte ?

Okazjonalnie zamiast Administrator w powyższej ścieżce, należy użyć NazwaUżytkownika gdzie wspomniana nazwa jest nazwą Twojego konta. Np. Robert, albo Marysia77 czy inne takie.

Rzecz działa dla Windows XP, nie wiem jak jest przy 2000 czy NT.

Jak rozumiem tworzenie kont w TheBat! nie powoduje nadpisanie struktury plików? I struktura owa opiera się jedynie na plikach *.tbb, *.tbi (tudzież *.e... przy szyfrowaniu)? Inne pliki nie są istotne?