1

Temat: regula 1647

witam
Otóż dopiero niedawno odkryłem świat wtyczek antyspamowych do the bata i próbuję tych jakie trafią mi w ręce
Najsampierw była agava antispamfilter - jako że wersja shareware się skończyła, pożegnałem ją b.ciepło
odpaliłem potem Bayes antispam Filter - ponad 100 wiadomości ze spamem oznaczyłem jako junk mail
a mimo to niczego się nie nauczył i spam ciągle wpadał na skrzynkę
Disiaj odpaliłem regule ... ale skutecznosc byla wiecej niz 100% bo ... usuwalo wszystko bez wyjatku hmm
Czytalem oczywiscie polskiego helpa dot. konfiguracji
odznaczyłem zatem w options > preferences > delete a message if the score is greater than
a opcję move to junk folder if the score is greather than 95
konfiguracja wtyczki leci w zasadzie na standardzie
zatem moje pytanie: czy filtr w tych ustawieniach będzie tylko przenosił spam do junk folder czy usuwał go bezpośrednio z serwera
obawiałem się czy nie wyrzuci maila rejestracyjnego z forum, ale normalnie dotarł do folderu inbox
nie chciałbym aby czyścił mi pocztę na którą czekam hmm

z góry dzięki za wszelkie informacje

2

Odp: regula 1647

W podręczniku do Reguli jest notka, że wszystkie reguły pobrane standardowo służą tylko jako przykład i każdy użytkownik powinien je dostosować do własnych potrzeb. Oczywiście większość wpisów jest bardzo przydatna i bardzo skuteczna, jednak część jest typowo użyteczna tylko dla niemieckiego użytkownika. Trzeba się bawić i sprawdzać w logu by wyczyścić to co bruździ a wtyczka wtedy osiągnie skuteczność większą niż 99%.
Ogólnie jednak wtyczka ta nie jest dla użytkowników, którzy chcieliby włączyć i zapomnieć o jej istnieniu. Trzeb włożyć trochę pracy własnej.

BTW jest już Regula w wersji 2.0.1 jednak brak jest aktualnego podręcznika - w toku prac - i zmiany są znaczne szczególnie w samych regułach jak i metodzie Bayesa. Oczywiście zmiany na plus. Na spolszeczenie i podręcznik niestety troszeczkę trzeba będzie pocekać.

3

Odp: regula 1647

dziękuję za odpowiedź
czyli pozostaje wyczyszczenie wtyczki niemieckiej i dodawanie własnych wyrażeń do słownika?
Czy ewentualnie istnieje opcja automagicznej analizy docierającego spamu  przez regule  ?

4

Odp: regula 1647

Przeczytaj stary podręcznik. Jest w nim wszystko co wymagane do zrozumienia działania wtyczki. Było też o tym i na forum i w archiwum tb-l także znajdziesz niezbędne informacje.

1. Słownika żadnego w Regule nie ma (pomijam tu ExceptedWords.lst)
2. Automagiczna analiza jest ale brak wyciągania z tej analizy wniosków - to dotyczy się wszystkich reguł prócz metody Bayesa

reguła - pojęcie wszystkich wpisów (np. To 0 SW "xyz@xyz.xy" [komentarz]) umieszczanych w plikach reguł wtyczki (np. rules.dat, rulespriv.dat itd.)