1

Temat: Zmiana głównego hasła

zainstalowalem wersje 3.51.10 Professional Edition. Majac zainstalowana wersje demonstracyjna wprowadzilem glowne chaslo teraz po zarejestrowaniu  The Bata chcialbym to chaslo zmienic. Prosze o pomoc jak to zrobic . Opcja siec i administracja nie dziala tzn siec tak natomiast funkcja administracja nie dziala Prosze o pomoc.

Od moderatora: HASŁO/HASŁA...

2

Odp: Zmiana głównego hasła

huna18 napisał/a:

zainstalowalem wersje 3.51.10 Professional Edition. Majac zainstalowana wersje demonstracyjna wprowadzilem glowne chaslo teraz po zarejestrowaniu  The Bata chcialbym to chaslo zmienic. Prosze o pomoc jak to zrobic . Opcja siec i administracja nie dziala tzn siec tak natomiast funkcja administracja nie dziala

Czy używasz szyfrowania bazy maili? Jeżeli tak to najzwyczajniej zrób kopię zapasową TB. Następnie usuwasz z rejestru klucz HKEY_CURRENT_USER\Software\RIT i instalujesz Bacika (ewentualnie uruchamiasz z dotychczasowej instalacji) od nowa. Następny krok to oczywiście włączenie szyfrowanej bazy danych z nowym hasłem i import ustawień i poczty z kopii bezpieczeństwa.

Oczywiście najlepiej byś wszystko co usuwasz zmieniał z bekapował. Tak w celach zapobiegawczych. Tyczy to się również rejestru.

3

Odp: Zmiana głównego hasła

Dziekuje za wyjasnienia. Jednakze te wszystkie fachowe wyjasnienia sa dla mnie tzw. czarna magia. Dokladniej to wogole nie wiem co one znacza.Jestem calkowitym nowicjuszem komputerowym.Dlatego prosilbym o wyjasnienia szczegolowe. Nie wiem czy uzywam szyfrowania bazy maili, jak to mam sprawdic?? Jak zrobic kopie zapasowa TB??? Jak wlaczyc ta szyfrowana baze danych??? Oczywiście najlepiej byś wszystko co usuwasz zmieniał z bekapował - jak to zrobic???  Prosze o pomoc i wyjasnienia bo ja naprawde jestem samoukiem komputerowym  i nie znam nikogo kto muglby mi pomoc!!!!!!!!!!!!!!

4

Odp: Zmiana głównego hasła

Nie wiem czy uzywam szyfrowania bazy maili, jak to mam sprawdic??

Na dolnym pasku TB w głownym oknie po prawej stronie masz np Szyfr PWD czy Szyfr Token (ogólnie nazywa się to OTFE - On The Fly Encryption). Musiałeś to ustawiać przy instalacji programu. No chyba, że użyłeś z Opcji Sieć i Administracja i tam ustawiałeś hasło. Najpierw odpowiedz na to a póxniej ewentualnie będziemy dalej działać.

5

Odp: Zmiana głównego hasła

Dla ilustracji:
http://born66.net/jawny.png

6

Odp: Zmiana głównego hasła

wyswietlił sie napis:
Displays whether the message base, adress book and configuration files are protected using
On-The-Fly encryption " Plain" means " no encryption".

7

Odp: Zmiana głównego hasła

Opcji Sieć i Administracja - tam znaczy założyłeś hasło jeżeli TB pyta przy uruchamianiu. W podręczniku znajdziesz co i jak z fantem dalej zrobić.