1 (edytowany przez marchwi 2006-03-19 16:00:41)

Temat: Opcja "przekaż".

Gdy dostaje maila wraz z załącznikiem i chce go przekazać to wybierając opcje "przekaż" wszystko w zasadzie jest w porządku,jednak mail jest przekazany bez załącznika.Mimo,ze w wersji maila przeze mnie otrzymanej załącznik jest. Czym to może być spowodowane?
Z góry dziękuję za pomoc
1.jezeli chodzi o "przekaż" to jest zaznaczona opcja MIME,jednak w  mailu wysłanym do kogoś widoczny jest załącznik "1eml" wiec ktos nie widzi jakie są załączniki w tym mailu tylko jakis dziwnu plik który w zasadzie nic mi nie mówi.Wiec go pewnie nie otworzy...Czy to nie dziwne???
2.Jakie powinny być poprawne ustawienia(proszę o dokładne dane) jeżeli chodzi o wysyłanie maili wraz z kodowaniem z polskimi znakami?Czy wystarczy zaznaczyc odpowiednią opcje  w ustaieniach ogólnych programu czy trzeba zaznaczac to w ustawieniach poszczególnych kont?
dziękuję

2

Odp: Opcja "przekaż".

marchwi napisał/a:

1.jezeli chodzi o "przekaż" to jest zaznaczona opcja MIME,jednak w  mailu wysłanym do kogoś widoczny jest załącznik "1eml" wiec ktos nie widzi jakie są załączniki w tym mailu tylko jakis dziwnu plik który w zasadzie nic mi nie mówi.Wiec go pewnie nie otworzy...Czy to nie dziwne???

Nie. Tak działa przekazanie MIME - czyli oryginał załączasz w całości - jako załącznik. A to, czy odbiorca go otworzy, czy nie - to już pozostaw domyślności odbiorcy.

marchwi napisał/a:

2.Jakie powinny być poprawne ustawienia(proszę o dokładne dane) jeżeli chodzi o wysyłanie maili wraz z kodowaniem z polskimi znakami?

Poczytaj o tym w FAQ.

3 (edytowany przez marchwi 2006-03-19 19:25:24)

Odp: Opcja "przekaż".

Czy w takim razie jest możliwość przekazywania w taki sposób wiadomości by adresat widział tradycyjnie załączniki w ich pierwotnym kształcie?A nie w formie obrazu(orginału) całej wiadomości?
A tak a propos czy program The bat obsługuje jakiekolwiek emotki?Bo gdzieś znalazłem taką informację,a w programie takiej opcji nie znalazłem...
Dziękuję

4

Odp: Opcja "przekaż".

1. Przeadresuj - więcej w podręczniku - Zarządzanie wiadomościami > Odpowiedź, przekazanie, przeadresowanie...

2. Tak - więcej w podręczniku - Konfiguracja programu > Podgląd i edycja wiadomości

5

Odp: Opcja "przekaż".

A co do emotek to gdy ja wysyłam maila,to jest możliwość zebym je widział??Czy widoczne są jedynie gdy ja otrzymuje wiadomość?
z góry dziękuję

6

Odp: Opcja "przekaż".

Wyświetlanie emotek to tylko i wyłacznie zasługa "edytora" TB, który to w zamian za znakowe ich odpowiedniki wstawia graficzne predefiniowane w plikach .msl. TB nie wysyła żadnych emotikonek i nie ma możliwości wyświetlania ich podczas edycji wiadomości. Jest to ficzer tylko i wyłacznie dla wyświetlanych zapisanych wiadomości.