1 (edytowany przez Marek M. 2006-03-20 19:22:35)

Temat: problem z kopiowaniem wiadomosci

Witam!
Korzystam z Bata w wersji 1.61 od dosc dawna. Poniewaz idzie wiosna stwierdzilem, ze zrobie porzadki w poczcie i zarchiwizuje e-maile. Kilka tysiecy starych e-maili wyeksportowalem do plikow, skasowalem w programie pocztowym. Liczylem na to, ze zmniejsza sie pliki programu na dysku, a mimo skasowania okolo polowy e-maili nadal pliki progamu zajmuja ok. 2 GB. Przez pliki programu rozumiem oczywiscie w tym miejscu pliki w katalogu "the bat!", podkatalogu "mail". Co z tym fantem zrobić?
Pozdrawiam,
Marek

2

Odp: problem z kopiowaniem wiadomosci

Używasz wersji, której już nie pamiętam smile Zdaje się, że we  właściwościach kont i folderów są tam jakieś opcje kompresji i oczyszczania. Uruchom je dla każdego folderu osobno - dopiero wtedy trwale usuniesz "skasowane" wiadomości.

3

Odp: problem z kopiowaniem wiadomosci

Od razu spytam- moze mnie gdzies odeslesz- (1) jaka dodatkowa uzytecznosc uzyskam aktualizujac Bata, (2) czy rozwiazano juz problem synchronizacji poczty i ksiazki adresowej bata z palmtopami?
Poszukam tych opcji kompresji. Za wskazowke dziekuje.

4

Odp: problem z kopiowaniem wiadomosci

1. Nie sposób tego wymienić. Zmiany są kolosalne. http://www.ritlabs.com/bt/changelog_page.php
2. AFAIK NIE - są jakieś programy firm trzecich.

5

Odp: problem z kopiowaniem wiadomosci

Poszukalem tych opcji. We właściwościach folderu są dwie: usun stare wiadomosci i kompresuj folder.
Sprawdzilem kompresje- i ona nic tu nie pomaga. Co oznacza opcja usun stare wiadomosci?

6

Odp: problem z kopiowaniem wiadomosci

Marek M. napisał/a:

Poszukalem tych opcji. We właściwościach folderu są dwie: usun stare wiadomosci i kompresuj folder.

Trochę się rozpędziłem i błędnie napisałem o opcjach ustawianych we właściwościach folderu, a chodziło mi o pozycje menu dla folderu (lub konta). Tam powinno się uruchamiać oczyszczanie i kompresję.

Jeśli chodzi o opcję usuwanie starych wiadomości, to nazwa mówi sama za siebie: po przekroczeniu określonego wieku wiadomość jest usuwana automatycznie (trwałe usunięcie uzyskasz po włączeniu kompresji).

7

Odp: problem z kopiowaniem wiadomosci

Z tą opcją nie o to chodzi- może być zaznaczona bez podawania ani wieku wiadomosci, ani wagi wszystkich- mysle, ze to ona "czyści" pliki poczty ze starych wiadomosci- z 2GB zszedlem do 1,3- tyle, że to wciąż dużo.