1

Temat: Licencja

Witam
Posiadam TheBat z edycji dla KS Experta - pelna wersja.

Z tego co wiem to licencja jest jednostanowiskowa, tzn moge ja zainstalowac na jednym komputerze.
Ale jak sytuacja wyglada z OSami?
Mam na kompie winxp oraz linuxa /suse/. Na win mam zainstalowanego Bata a czy legalne bedzie, jak zainstaluje go /emulacja przez wine/ rowniez na linuxie? Przypominam, ten sam komputer, to samo stanowisko, ten sam user /ja/, inny tylko bedzie OS
Acha i kiedy srodowisko linuxowe /nie koniecznie open source/ doczeka sie Bata /chocby wersje platna/????

Prosze o odpowiedz osoby kompetentne, najlepiej moderatorow, czy polskiego dystrybutora

dziekuje

PS. Program wykorzystuje w zastosowaniach niekomercyjnych

2

Odp: Licencja

STMan napisał/a:

Posiadam TheBat z edycji dla KS Experta - pelna wersja.
Z tego co wiem to licencja jest jednostanowiskowa, tzn moge ja zainstalowac na jednym komputerze.
Ale jak sytuacja wyglada z OSami?

KŚ wydał kilka wersji The Bat!, w tym również pełne wersje Professional z prawem do ich komercyjnego wykorzystania. Treść licencji powinieneś znależć w katalogu z programem (plik "licence.txt") - tak jest w w przypadku programów rozprowadzanych normalną drogą, bez ograniczeń aktualizacji.

Normalna licencja nie ogranicza liczby instalacji lecz liczbę użytkowników, oto cytat: "You are granted a non-exclusive licence to use the program on one computer at a time." Oznacza to, że nie możesz jednocześnie pracować na takiej samej kopii The Bat! na kilku komputerach. Nie ma tam również mowy o żadnych ograniczeniach dla systemów operacyjnych bądź ich emulatorów.