Temat: Kodowanie polskich znaków+ edycja wiadomości

Proszę o wyjaśnienie tych kwestii jako zwykłemu przeciętnemu użytkownikowi,bez odsyłania mnie do podręcznika,bo tam tez jest wszystko opisane w sposób dosc skomplikowany.
1.Kodowanie wraz z polskimi znakami czy należy ustawić "iso środkowoeuropejski" by móc wysyłac i otrzymywać poczte z tymi znakami?Prosze o opisanie jeszcze kodowania Unicode(ostatnio dostałem maila-ustawienia iso sr-europ.-i niestety polskie znaki były odczytane jako dziwne znaczki,dopiero po ustawieniu kodowania Unicode polskie znaki w mailu sie pojawiły).Wiec który sposób kodowania najlepiej ustawić?
2.Na czym polega edycja wiadomości albo microed,czysty tekst,html+konfiguracje mieszane czysty tekst+html,którą opcje najlepiej ustawić?I która czemu służy?
Z góry dziękuję za odpowiedz.
p.s.
Jeszcze raz prosze o informacje praktyczne które czynne posłużą mi w użytkowaniu programu,a nie jedynie skomplikują moją skromną wiedze na ten temat.Prosze o nieodsyłanie mnie do innych odpowiedzi,bo nie znalazłem odp. w innych źródłach.

2

Odp: Kodowanie polskich znaków+ edycja wiadomości

marchwi napisał/a:

Proszę o wyjaśnienie tych kwestii jako zwykłemu przeciętnemu użytkownikowi,bez odsyłania mnie do podręcznika,bo tam tez jest wszystko opisane w sposób dosc skomplikowany.

Podręcznik został przygotowany spcjalnie dla ciebie. Bez niego sobie nie poradzisz. Jeśli masz w nim jakąś konkretną kwestię niejasną, to podaj jej przykład - zacytuj: objaśnimy i być może zostanie to uwzględnione w nowym wydaniu podręcznika.

marchwi napisał/a:

1.Kodowanie wraz z polskimi znakami czy należy ustawić "iso środkowoeuropejski" by móc wysyłac i otrzymywać poczte z tymi znakami?

Masz to szczegółowo objasnione w FAQ. Szukałeś chociaż?

marchwi napisał/a:

Prosze o opisanie jeszcze kodowania Unicode

Opis? Włala: http://www.unikod.pl/

marchwi napisał/a:

(ostatnio dostałem maila-ustawienia iso sr-europ.-i niestety polskie znaki były odczytane jako dziwne znaczki,dopiero po ustawieniu kodowania Unicode polskie znaki w mailu sie pojawiły).Wiec który sposób kodowania najlepiej ustawić?

Co ma piernik do wiatraka? Ustawienie, które masz na myśli dotyczy pisania nowej wiadomości, a ty masz problem całkiem inny: ktoś ci przysłał przypuszczalnie wiadomość, gdzie pliterki zakodował w unikodzie, a w nagłówku listu zadeklarował coś całkiem innego - The Bat! zastosował się do tej ostatnie deklaracji i tyle.

marchwi napisał/a:

2.Na czym polega edycja wiadomości albo microed,czysty tekst,html+konfiguracje mieszane czysty tekst+html,którą opcje najlepiej ustawić?I która czemu służy?

Wszystko masz w podręczniku.

marchwi napisał/a:

Prosze o nieodsyłanie mnie do innych odpowiedzi,bo nie znalazłem odp. w innych źródłach.

idę o zakład, że nigdzie nie szukałeś. Zacznij od FAQ i podręcznika. Tam będziesz często odsyłany.

3

Odp: Kodowanie polskich znaków+ edycja wiadomości

OK prosze mi tylko wyjasnic kwestie html,micred czysty tekst.I nie odsyłanie mnie do podręcznika!Tam jest dla mnie to nie jasne.Krótko i na temat...
Dziekuje

4

Odp: Kodowanie polskich znaków+ edycja wiadomości

a co do podręcznika to moje zdanie jest takie,ze wiele kwesti w nim zawartych jest według mnie pisane przez profesjonalistów i co najgorsze dla profesjonalistów.40-50% jest dla przecietnego użytkownika niejasne.Odpowiedzi moze i są precyzyjne jednak pisane dosc specyficznym językiem(fachowym).Mysle,ze the bat jest jaest dosc skomplikowanym programem,zatem przynajmniej podręcznik taki byc nie powinien!Jest to oczywiscie moja subiektywna ocena.Jednak przy jakichkolwiek zmainach prosze o tym pamiętać,bo jest to dosc istotna kwestia.

5

Odp: Kodowanie polskich znaków+ edycja wiadomości

Czy przy ustawieniu funkcji Unicode będzie ona na tyle uniwersalna,ze każda wiadomość bedzie poprawnie odczytana?

6

Odp: Kodowanie polskich znaków+ edycja wiadomości

Zależy czy czytnik osoby odbierającej będzie wspierał UNICODE.

7

Odp: Kodowanie polskich znaków+ edycja wiadomości

marchwi napisał/a:

Jednak przy jakichkolwiek zmainach prosze o tym pamiętać,bo jest to dosc istotna kwestia.

Potwórzę to ostatni raz: podaj proszę konkretne przykłady/opisy, które tobie wydają się niejasne. Znajdź je i zacytuj na forum dotyczącym podręcznika. Autor podręcznika z pewnością skorzysta z twojej oceny i spróbuje ci pomóc.