1

Temat: Jak ukryć listę adresatów?

Mam pytanie...
W jaki sposób mogę ukryć listę adresatów ?
Zdarza się, że niekiedy wysyłam tego samego e-mail'a do kilkorga ludzi ... chciałabym aby adresaci nie widzieli do kogo to jeszcze zostało wysłane.
Czy istnieje możliwość aby te adresy ukryć?
"Kombinowałam" trochę w opcjach programu, ale niestety nic mi z tego nie wyszło sad
Wersja mojego programu to The Bat 3.63
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi wink

2

Odp: Jak ukryć listę adresatów?

Joanna napisał/a:

Zdarza się, że niekiedy wysyłam tego samego e-mail'a do kilkorga ludzi ... chciałabym aby adresaci nie widzieli do kogo to jeszcze zostało wysłane.

Praktycznie każdy program do obsługi poczty ma możliwość wpisania adresatów wiadomości w trzy różne pola nagłowka: Do (w wersji angielskiej To), Kopia dla (Cc) i Kopia ukryta (Bcc). Wpisanie odbiorców w pole Kopia ukryta umożliwi Ci to, czego oczekujesz. Musisz tylko wyświetlić to pole, włączając je w menu Wygląd w oknie edytora.

Może jednak powstać problem, gdy pole Do pozostawisz puste, ponieważ niektóre programy będą traktować Twój list jako tzw. "spam". Aby tego uniknąć, możesz np. wpisać tam swój adres, ponieważ wszyscy odbiorcy tak czy inaczej będą go widzieli.

Najbardziej eleganckim rozwiązaniem jest skorzystanie z korespondencji seryjnej. Opis tej funkcji The Bat! znajdziesz w podręczniku.