1

Temat: Tworzenie kopii zapasowych podczas ściągania poczty

Podczas pracy BATa (3.0.2.10) mam ustawione odbieranie poczty co 1min. Program działa cały czas w tle.
Czy podczas wykonywania kopii zapasowych (włączonej ręcznie z menu NARZĘDZIA) muszę wyłączyć automatyczne ściąganie poczty?
Do tej pory poświęcałem kilka minut na odhaczenia i potem zahaczenie automatycznego ściągania, ale kont przybywa i zajmuje to coraz więcej pracy.
Nie chcę "rozwalić" kopii podczas jej wykonywania (jeśli coś akurat "przyjdzie" na konto).

2

Odp: Tworzenie kopii zapasowych podczas ściągania poczty

radek napisał/a:

Czy podczas wykonywania kopii zapasowych (włączonej ręcznie z menu NARZĘDZIA) muszę wyłączyć automatyczne ściąganie poczty?

Ja nie wyłączam i jeszcze nic mi się nie zepsuło w kopii zapasowej, ale gwarancji raczej nikt nie da. Ostatnio ten problem był poruszany na jakiejś liście dyskusyjnej i chyba sformułowano żądanie, aby autorzy wbudowali do programu automatyczne blokowanie połączeń w czasie tworzenia kopii. To byłoby najlepsze rozwiązanie.

Być może nie ma jednak problemu, ponieważ z moich obserwacji wynika, że przed zapisaniem wiadomości do pliku kopii zapasowej The Bat! tworzy tymczasową kopię folderów oraz kont i dopiero tę kopię przekształca dalej. Taka metoda zabezpiecza w pewien sposób kopie przed uszkodzeniem przez odebrane nowe wiadomości, ale czy jest skuteczna?

3

Odp: Tworzenie kopii zapasowych podczas ściągania poczty

Hmmm, to w pewien sposób mnie uspokaja. Wiem, że gwarancji nie ma (kto daje gwarancje na oprogramowanie?! wink ), ale nie byłem pewien co się dzieje z folderami podczas wykonywania kopii. Z reguły jest tak, że wyłączam funkcję pobierania poczty i zostawiam kompa sam na sam z Batem na czas archiwizacji (po co ma się biedny stresować, ze musi coś jeszcze liczyć wink ).
Staram się przekonać teraz szefostwo do wydatków na nowszą wersję Bata (każdy wie jak jest to trudne wink ) aby kopia wykonywała się automatycznie.