Temat: regula 2.0.6.0 nie sprawdza mi serwerów DNSBL i URLBL , Timeout :(

mam problem taki jak w temacie , mam nową wersje reguli i przy kazdym zapytaniu serwerów DNSBL i URLBL  mam timeout , w opcjach timeout mam ustawiony na najwyższą wartość 5000 i nic to nie dało ciągle to samo ,sprawdzałem tez na starej wersji 1.6 reguli i był dokladnie ten sam problem ,macie moze jakies pomysły jak to rozwiązac ?

ps.Pytanie do lazik-a:

Kiedy mozna sie spodziewac podrecznika do reguli 2.0 po polsku ? i ewentualnie przetłumaczonych reguł

2

Odp: regula 2.0.6.0 nie sprawdza mi serwerów DNSBL i URLBL , Timeout :(

Z timeoutem to zapewne coś z firewallem związane, ale naprawdę trudno zdiagnozować. U mnie przynajmniej przy standardowych plikach z archiwum nowej wtyczki większość odpytań jest OK. Zdażają się oczywiście timeouty ale nie 100%.

Co do podręcznika to jest w fazie aktualizacji. Niestety zmian było na tyle dużo, że trochę potrwa ich opisanie w podręczniku. Na dzień dzisiejszy trzeba być dobrych myśli wink

3

Odp: regula 2.0.6.0 nie sprawdza mi serwerów DNSBL i URLBL , Timeout :(

faktycznie wtyczka Pamięć DNS w firewallu Outpost blokowała mi adresy i nie wyswietlała zadnej informacji o zablokowaniu .Teraz juz sprawdza mi adresy DNSBL i URLBL smile
Dzięki za podpowiedz ,teraz czekam cierpliwie na podrecznik w języku polskim ,bo po niemiecku to dla mnie tak jak po japonsku ,nic nie rozumiem smile

4

Odp: regula 2.0.6.0 nie sprawdza mi serwerów DNSBL i URLBL , Timeout :(

Polskojęzyczny plik pomocy już dostępny. http://thebat.pl/download/index.php?itemid=505

5

Odp: regula 2.0.6.0 nie sprawdza mi serwerów DNSBL i URLBL , Timeout :(

dzieki za informacje , zabieram sie za czytanie smile

6

Odp: regula 2.0.6.0 nie sprawdza mi serwerów DNSBL i URLBL , Timeout :(

a teraz mam inny problem z serwerami DNSBL i URLBL , kazdy list od uzytkownika poczty interia , o2 ,go2 i pewnie innych polskich serwerów pocztowych  zostaja uznane przez serwer za spam i kurde nie wiem co z tym fantem zrobic sad ,wyłaczac serwerów nie chce oczywiscie ,wklajam kawałek log-a :
listy z poczty interia :

Match: Intern rule "BayesScore" (BAYES), score: 24.
URLBL-Check: by multi.surbl.org with domain "interia.pl" - not listed or timed out (250 mSec). Time: 94 mSec.
URLBL-Check: by multi.uribl.com with domain "interia.pl" - not listed or timed out (250 mSec). Time: 15 mSec.
DNSBL-Check: by bl.spamcop.net with IP "192.168.2.47" - skipping internal address.
DNSBL-Check: by bl.spamcop.net with IP "127.0.0.1" - skipping internal address.
DNSBL-Check: by bl.spamcop.net with IP "213.25.80.232" - LISTED. Time: 109 mSec.
Match: Intern rule "DNSBL" (DNSBL_SPAMCOP: bl.spamcop.net), score: 75.
Match: Intern rule "IsScore" (SPAM_DNSBL: Score is >= 100 after DNSBL query), score: 100.

jakies pomysły ??

7

Odp: regula 2.0.6.0 nie sprawdza mi serwerów DNSBL i URLBL , Timeout :(

DNSBL-Check: by bl.spamcop.net with IP "213.25.80.232" - LISTED. Time: 109 mSec.
I ci wylistowało serwer z powodu:
http://www.spamcop.net/w3m?action=check … .25.80.232

Tutaj warto poczytać: http://nospam-pl.net/spampal.php#Zakladka_DNSBL_Lists

Ogólnie poniżej masz listę serwerów jakie ja mam:

#RemON#
#############################
   Regula - Anti-Spam Plugin
#############################

 Data:    21.03.2006, 13:40
 Wersja:  2.0.6
 Autor:   Sebastian Murawski
 E-Mail:  sebastian.murawski@gmail.com
 WWW:     http://thebat.pl

#RemOFF########################################################################

# ================
# ---[ URLBLs ]---
# ================

# *** URL blacklists (this is better than DNSBL!) ***
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_URLBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu URLBL]
URLBL 100 IH "multi.surbl.org" [URLBL_MULTI: multi.surbl.org]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_URLBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu URLBL]
URLBL 100 IH "multi.uribl.com" [URLBL_MULTI: multi.uribl.com]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_URLBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu URLBL]
URLBL 100 IH "ws.surbl.org" [URLBL_WS: ws.surbl.org]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_URLBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu URLBL]
URLBL 100 IH "ob.surbl.org" [URLBL_OB: ob.surbl.org]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_URLBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu URLBL]
URLBL 100 IH "sc.surbl.org" [URLBL_SC: sc.surbl.org]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_URLBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu URLBL]
URLBL 100 IH "be.surbl.org" [URLBL_BE: be.surbl.org]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_URLBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu URLBL]
URLBL 100 IH "ab.surbl.org" [URLBL_AB: ab.surbl.org]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_URLBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu URLBL]
URLBL 75 I "spamsites.relays.osirusoft.com" [URLBL SpamSites]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_URLBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu URLBL]

# ================
# ---[ DNSBLs ]---
# ================

# *** DNS blacklists *** (2005-12-03)
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
IsScore   0 IW "<1" [SPAM_BEFORE_DNSBL: Score is <= 0 - skipping DNSBL queries]
DNSBL 75 I "dnsbl.rangers.eu.org" [RangersBL - Rangers DNS Block List]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "spamsites.bl.reynolds.net.au" [McFadden Score-Based Queries]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "sbl-xbl.spamhaus.org" [Spamhaus SBL+XBL]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "bl.spamcop.net 200" [DNSBL_SPAMCOP: bl.spamcop.net]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "xbl.spamhaus.org" [Spamhaus XBL]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "sbl.spamhaus.org" [Spamhaus SBL]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "cbl.abuseat.org" [Composite Blocking List]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "bl.spamcop.net" [SpamCop Blocking List]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "blacklist.spambag.org" [SpamBag]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "ipwhois.rfc-ignorant.org" [IPWHOIS]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "dnsbl.njabl.org " [NJABL]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "opm.blitzed.org" [blitzed.org]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "list.dsbl.org" [DSBL]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "dnsbl.sorbs.net" [SORBS Open Server/Relay System]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "l1.spews.dnsbl.sorbs.net" [SPEWS]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "map.spam-rbl.com" [Spam-RBL]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "dnsbl.ahbl.org" [Abusive Hosts Blacklist]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "dnsbl-1.uceprotect.net" [UCEPROTECT-Network]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "cn-kr.blackholes.us" [China and Korea]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "relays.ordb.org" [ORDB]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "list.dsbl.org" [DNSBL_DSBL: list.dsbl.org]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]
DNSBL 75 I "relays.ordb.org" [DNSBL_ORDB: relays.ordb.org]
IsScore 100 IH  ">99" [SPAM_DNSBL: Score jest większy niż 100 po odpytaniu DNSBL]


# ### EOF ###