1

Temat: Zawieszenie TB!

Witam.
Mam Windows 2000 SP4, TB! 3.71.01.
Od dzisiaj, gdy próbuję przeczytać dowolną wiadomość z jednego konta, to TB! się zawiesza... Na wszystkich innych kontach jest ok, tylko na tym jednym TB! się zawiesza. Wyłączyłem auto. podgląd wiadomości, spróbowałem zrobić "Porządki w folderach", ale nic nie pomogło... Cóż mogę począć ? ;)

Serdeczne pozdrowienia, Kacper Kwapisz.

2

Odp: Zawieszenie TB!

Naprawdę nikt nie potrafi nic podpowiedzieć ? Utworzyłem nowe konto z tych samych katalogów, ale niestety nic nie dało - nadal TB! się zawiesza.

3

Odp: Zawieszenie TB!

Konto imap?

4

Odp: Zawieszenie TB!

Czy mam konto IMAP ? Nie, pop3.

5

Odp: Zawieszenie TB!

Może masz jakieś filtry dla tego konta poustawiane? Może foldery wirtualne z szablonami?

6

Odp: Zawieszenie TB!

Mam jeden filtr wysyłający sms'a, czyli dla każdej nowej poczty uruchamiający odpowiedni program. Wydaje mi się, że to nie powinno mieć nic do tych zawieszeń... A folder wirtualny także mam jeden, wyświetlający dzisiejsze wiadomości, ale po jego usunięciu TB! dalej się zawiesza.

7

Odp: Zawieszenie TB!

Uruchom Filemona i sprawdź co ci wyrzuca. Ogranicz tylko do thebat.exe wyświetlanie otwieranych plików.

8

Odp: Zawieszenie TB!

Nic dziwnego nie robi: www.KKKas.info/Filemon.LOG (ścieżkę do TB zamieniłem na "TB!")

Po zawieszeniu co jakiś czas próbuje otworzyć plik:
OPEN    C:\Program Files\The Bat!\thebat.IPC    NOT FOUND    Options: Open  Access: All

ProcessMonitorem i RegMonitorem też sprawdzałem i w sumie nic się nie dzieje.

9

Odp: Zawieszenie TB!

thebat.IPC    NOT FOUND
u mnie też to jest, ale TB się nie wiesza i polecenie mam CREATE (uzywam tego: http://www.sysinternals.com/Utilities/Filemon.html). Ogólnie coś krótki ten twój log. Wieszanie jest mniej więcej od którego miejsca? Co jak się zawiesi? Obrabia jakieś pliki?

10

Odp: Zawieszenie TB!

Krótki, bo usunąłem wszystko przed wejściem w folder odebranych tego konta, które się zawiesza. TB! po wejściu do katalogu (gdy próbuje otworzyć podgląd wiadomości) zwalnia coraz bardziej (zajmuje coraz więcej czasu procesora, aż kursor się zacina), aż w końcu całkiem się zawiesza i na nic nie reaguje. To zwalnianie trwa może ze 2 sekundy. Gdy się zawiesi, zajmuje ~40-50% czasu procesora.

Uruchomiłem TB! pod debuggerem i w czasie gdy jest zawieszony iteruje całą pamięć, czegoś szuka. Pojawiały się tam w większości tematy wiadomości, ale też jakieś sumy MD5, czyli może coś z nagłówków, albo treści wiadomości. Trudno jest mi powiedzieć czego dokładnie szuka, bo żeby się zagłębić i sprawdzić co dokładnie robi, to pewnie bym musiał siedzieć do Świąt...