1

Temat: Problem z uruchomieniem Bat-a 3.63 po nadaniu hasła

Mam problem. Otóż od długiego czasu korzystam z Bat-a, ale teraz mam problem. Otóż zaznaczyłem zabezpieczenie hasłem dostęp do programu (ogólnie wszystkiego, co się z tym wiąże). Platforma programowa to Windows XP SP2 Pro

Problem:
- brak dostępu do programu, gdyż wysypuje się podczas uruchomiania po podaniu hasła (proste, więc bez pomyłki)
- a tym samym brak dojścia do książek adresowych.

Pytanie:
Jak usunąć zabezpieczenie?

Pozdrawiam wszystkich użytkowników nietoperza.

2

Odp: Problem z uruchomieniem Bat-a 3.63 po nadaniu hasła

Twój opis problemu nie jest dokładny. Czy skonfigurowałeś program do szyfrowania baz wiadomości i plików konfiguracyjnych? Jeśli tak, to co jeszcze robiłeś, zanim utraciłeś dostęp? Jeśli nie masz kopii zapasowej wiadomości i książek adresowych, to bez poprawnego zalogowania nie uda się ich odzyskać. Co u Ciebie znaczy określenie "wysypuje"? Czy są jakieś komunikaty?

3

Odp: Problem z uruchomieniem Bat-a 3.63 po nadaniu hasła

Witam serdecznie.

Rzeczywiście, opis nie jest do końca poprawny i pełny, ale śpieszę opisać krok po kroku.
Otóż reinstalowałem system operacyjny i jak zawsze w pewnym momencie instalowałem Bata.
Podczas instalacji podpinałem jak zawsze katalogi z kontami (mam na innej partycji) i nigdy nie miałem z tym problemów, a oszczędzało mi to konieczności kofiguracji kont na nowo.
Lecz tym razem, niewiedzieć czemu, zazaczyłem podczas importu katalogów podczas zakładania kont opcję szyfrowania książek i wiadomości i nadałem hasło bardzo banalne.
Pierwsze uruchomienie z hasłem zakończyło się sukcesem. Natomiast po restarcie systemu, a więc i Bata po wpisaniu hasła wyskakuje znazne okienko błędu, ze program wykonał nieprawidłową operację, czy mam wysłać raport.
I w tym momencie jest to nie do przeskoczenia.
Najbardziej zależy mi na odzyskaniu bazy adresowej.

Proszę uprzejmie o pomoc.

Pozdrawiam.

4

Odp: Problem z uruchomieniem Bat-a 3.63 po nadaniu hasła

Jakie informacje pokazuje program po starcie? Czy wogóle jakieś pokazuje? Okno z zapytaniem o podanie hasła wogóle się pojawia?

5

Odp: Problem z uruchomieniem Bat-a 3.63 po nadaniu hasła

Witam, pojawia się pytanie o hasło. Działa nawet w momencie, gdy źle hasło zostanie wpisane (specjalnie sprawdzałem). W tle widać splash-screena z Batem. No i na tym tle wyskakuje angielska wersja hasła pt."Program wykonał nieprawidłową operację..."
Nie otwiera się główne okno programu.

Pozdrawiam

6

Odp: Problem z uruchomieniem Bat-a 3.63 po nadaniu hasła

Sugeruję w takim razie zmianę na inną wersję (nie napisałeś dokładnie którą masz, w serii 3.63 było kilkanaście wersji beta i kilka poprawek wersji stabilnej). Takie błędy były sygnalizowane przez użytkowników. Najprościej będzie, gdy zastąpisz tylko plik wykonywalny, nie wykonując innych operacji. Jeśli błąd się powtórzy, musisz szukać następnej wersji.

Oprócz tego rada: pamiętaj zawsze o kopii zapasowej!

7

Odp: Problem z uruchomieniem Bat-a 3.63 po nadaniu hasła

Właśnie wykonałem dokładnie taką operację. Na szczęście miałem dość świeżą kopię zapasową ustawień. Dziękuję za wszystkie porady. Nadal uważam, ze Bat jest super.

Pozdrawiam
wszystkich.