Temat: Wysyłanie załączników - problem

Witam,
od pewnego czasu na dwóch z trzech kont przy wysyłaniu meila z załącznikiem otrzymuje komunikat: "Wiadomość do .... o temacie .... nie może być wysłana ze względu na zakaz wysyłania załączników na to konto".

Nie ma przy tym znaczenia, czy wysyłam nowego meila czy też odpowiadam na meila, który otrzymałem.

Przy wysłaniu meila w szablonie mam ustawione bcc, ale to nie ma żadnego wpływu.

Co może być przyczyną tego problemu?

Konta z problemem to onet i wp, ale mysle że problem lezy po stronie Bat-a.

Bat to 3.65.03, windows 98, licencja.

I proszę bez porad typu zmień na aktualna wersję - muszę jeszcze jakiś czas korzystać z tej wersji.

Pozdrawiam,
Lukasz

2

Odp: Wysyłanie załączników - problem

Serwer nie akceptuje załączników. Nic na to nie poradzisz. najlepeij napisz do admina konta na które wysyłasz wiadomości.

3

Odp: Wysyłanie załączników - problem

scorpion napisał/a:

Konta z problemem to onet i wp, ale mysle że problem lezy po stronie Bat-a.

The Bat! nie ma w sobie nawet takiego komunikatu - prawdopodobnie widzisz w dzienniku połączeń komunikat odebrany z serwera.

4 (edytowany przez scorpion 2006-03-29 10:00:18)

Odp: Wysyłanie załączników - problem

Zygmunt napisał/a:
scorpion napisał/a:

Konta z problemem to onet i wp, ale mysle że problem lezy po stronie Bat-a.

The Bat! nie ma w sobie nawet takiego komunikatu - prawdopodobnie widzisz w dzienniku połączeń komunikat odebrany z serwera.

Dziwne. Z Thunderbirda wysyłam spokojnie - nie ma żadnych problemów. Z poziomu strony www też. Mam wrażenie, że bat sie nawet nie łączy z serwerem ponieważ komunikat wyskakuje w zasadzie natychmiast po naciśnięciu "wyślij".  Co więcej wcześniej nie było problemu z wp  - zalączniki były wysyłane.

Co więcej - sprawdziłem w logach i bat nie łączy się wcale z serwerem - po prostu z jakiś względów odmawia wysłania załącznika. Meile bez załączników wysyła normalnie. Na o2 załączniki wysyła normalnie.

Przy wysylce z tlenu (o2) mam takie logi:

2006-03-29, 09:24:18: SEND  - Wysyłka poczty - liczba listów w kolejce: 1
2006-03-29, 09:24:18: SEND  - Połączono z serwerem SMTP
2006-03-29, 09:24:18: SEND  - Potwierdzanie tożsamości (proste)...
2006-03-29, 09:24:19: SEND  - Wysyłka wiadomości do: XXXXXXXXXXXXXXXX i innych
<2006-03-29, 09:24:19: SEND  - Wysłano wiadomość do: XXXXXXXXXXXXXXXX i innych (907 B)
2006-03-29, 09:24:19: SEND  - Połączenie zakończone - wysłano listów: 1

Przy logu z wp i onetu mam takie logi:

2006-03-29, 09:50:55: ANTIVIRUS - Kontrola antywirusowa wiadomości przed jej umieszczeniem w folderze "Do wysyłki"
2006-03-29, 09:50:55: ANTIVIRUS - Nie znaleziono wirusa w kontrolowanym obiekcie
2006-03-29, 09:50:55: SEND  - Wysyłka poczty - liczba listów w kolejce: 1
!2006-03-29, 09:50:55: SEND  - Wiadomość do XXXXXXXXXXXXXXXXXXX o temacie "test" nie może być wysłana ze względu na zakaz przesyłania załączników na to konto
2006-03-29, 09:50:55: SEND  - Połączenie zakończone - wysłano listów: 0

Co jest grane?

Pozdrawiam,
Łukasz

5

Odp: Wysyłanie załączników - problem

Ty piszesz o swoim dostawcy konta. Co dostawcą konta na które wysyłasz? Zauważ że info masz "zakaz wysyłania załączników na konto" a nie z konta.
Jaki antywirus? Widzę że działa jako wtyczka. Czy także skanuje pocztę jako proxy? Jesli tak to wyłączyć. Co z firewallem? Skanuje załączniki?

6

Odp: Wysyłanie załączników - problem

lazik napisał/a:

Ty piszesz o swoim dostawcy konta. Co dostawcą konta na które wysyłasz? Zauważ że info masz "zakaz wysyłania załączników na konto" a nie z konta.
Jaki antywirus? Widzę że działa jako wtyczka. Czy także skanuje pocztę jako proxy? Jesli tak to wyłączyć. Co z firewallem? Skanuje załączniki?

Przy wyłączonym antywirusie, firewallu, deinstalacji wszystkich wtyczek problem jest nadal taki sam.

Przyznaję, że komunikat jest dziwny, ale dotyczy wysyłania meili z danego konta (onet, wp) na jakikolwiek adres - nie ma przy tym znaczenia na jaki adres, w jakiej domenie wysyłam takiego meila z załącznikiem. Zawsze ten sam komunikat. Zwykłe meile bez załączników są wysyłane.

Na te konta (onet, wp) mogą natomiast przyjść meile z załącznikami - bat je ściaga bez problemu.

Pozdrawiam,
Łukasz

P.S. wygląda na to, że muszę jednak zainstalować najnowszą wersję - czy gdzieś na forum jest instrukcja jak przenieść wszystkie konta i uzytkowników na nową wersję?

7

Odp: Wysyłanie załączników - problem

Nowa wersja tutaj raczej nic nie pomoże. Mam konto na Onecie od 2.xx i nigdy nie miałem problemu z wysyłką wiadomości z zaącznikami. Problem jest moim zdaniem lokalny u ciebie a przyczyn może być wiele. Na 99% nie jest to problem TB - chyba że jest niepoprawnie skonfigurowany w co nie wierzę bo jednak wysyłka poczty normalnej przebiega OK. Może problem dotyczy wybranych formatów załącznika? Może tylko od pewnej jego wielkości?

8

Odp: Wysyłanie załączników - problem

scorpion napisał/a:

Co jest grane?

A czy tylko ty korzystasz z The Bat!? czyli - czy masz w nim jakieś konto administratora i użytkownika?

9

Odp: Wysyłanie załączników - problem

Krzysztofie, trafiłeś w dziesiątkę. Konta użytkowników mają zablokowane wysyłanie załączników. Po dokładnym zacytowaniu komunikatu sprawdziłem jeszcze raz źródłowe dane językowe i okazuje się, że taki komunikat jest w The Bat!. Trzeba zatem odpowiednio skonfigurować konta.

Przy okazji zauważyłem błąd logiczny w tym komunikacie. Powinno być "...nie może być wysłana ze względu na zakaz przesyłania załączników z tego konta", a nie "...nie może być wysłana ze względu na zakaz przesyłania załączników na to konto". Poprawię to i przy najbliższej aktualizacji zasobów językowych prześlę do działu pobierania.

P.S. Plik interfejsu językowego jest już poprawiony - poprawka w wersji 3.71 (http://thebat.pl/download/index.php?itemid=61)

10

Odp: Wysyłanie załączników - problem

Zygmunt napisał/a:

Krzysztofie, trafiłeś w dziesiątkę. Konta użytkowników mają zablokowane wysyłanie załączników.

smile