1

Temat: Mail firmowy - kofiguracja

Witam,

jestem nowy na forum, wiec witam wszystkich,

I od razu mam pytanie.
Znajomy zapytal mnie o mozliwosc konfiguracji poczty w the bacie, w ten sposob by uzyskac w nim mail firmowy zawierajacy logo firmy + odpowiednio sformatowany tekst
+ ew jakies elementy graficzne... - do uzywania przez cala firme
podobne maile w outlooku robilem uzywajac szablonow outlooka w htmlu,
ale o ile the bat prawidlowo wyswietla wiekszosc takich maili, nie zauwazylem w nim opcji umozliwiajacych ich konfiguracje.

czy da sie uzyskac w nim "profesionalny" firmowy wuglad maila z elementami graficznymi (logo)

Pozdrawiam

Mariusz

2

Odp: Mail firmowy - kofiguracja

cwiara napisał/a:

czy da sie uzyskac w nim "profesjonalny" firmowy wyglad maila z elementami graficznymi (logo)

Nie, The Bat! nie obsługuje szablonów wiadomości w HTML. Taka funkcja będzie zapewne dostępna, ale jej wprowadzenie nie ma chyba zbyt wysokiego priorytetu u autorów.

Dla mnie osobiście o "profesjonaliźmie" zawsze świadczy treść listu, a nie jego wygląd. Oczywiście, format HTML (bo tylko w nim można skutecznie korzystać z ozdobników) w wielu wypadkach bywa przydatny, ale najczęściej wystarczyłoby po prostu dodać stosowny załącznik. Niejednokrotnie otrzymuję takie "profesjonalne" koszmarki, że nie wiadomo co z nimi zrobić. Stosunek procentowy użytecznej informacji do śmieci w takiej wiadomości jest najczęściej bliski zeru - no, ale jest logo i najważniejsza informacja: "Treść tej wiadomości zawiera informacje przeznaczone tylko dla adresata. Jeżeli nie jesteście Państwo jej adresatem, bądź otrzymaliście ją przez pomyłkę, prosimy o powiadomienie o tym nadawcy oraz trwałe jej usunięcie."

3

Odp: Mail firmowy - kofiguracja

co do koszmarkow - racja, ja jestem na szczescie raczej minimalista, wink
ale dobrze umiescic logo tez jest milo,
a tekst z najwazniejszymi informacjami jest rzeczywisci najwazniejszy wink

Odp: Mail firmowy - kofiguracja

cwiara napisał/a:

czy da sie uzyskac w nim "profesionalny" firmowy wuglad maila z elementami graficznymi (logo)

Zabawiłem się kiedyś i stworzyłem "filtr przerabiający", który potrafi przy pomocy szablonów tworzyć takie wiadomości:http://republika.pl/konrad_sz/tb/htmltempl.htm. Jednak nie jest to ani automatyczne (wymaga ręcznego przefiltrowania wiadomości po jej napisaniu), ani wygodne, ani łatwe. Nieźle sprawia się przy rozsyłaniu życzeń świątecznych, ale codzienna praca z nim nie byłaby wygodna... No i samo opracowanie szablonu może być sporym wyzwaniem (choć jest to praca "na raz").