1

Temat: Serwer zglasza blad.

Witam.
Po raz pierwszy zainstalowalem i probowalem uruchomic program TB. Udalo mi sie (chyba poprawnie) skonfigurowac serwer i swoje konto ale przy probie sprawdzenia wiadomosci pokazuje mi sie komunikat:
FETCH - serwer zgłasza błąd. Komunikat serwera: -ERR Usługa niedostępna. Unavailable.

Probowalem znalesc to poprzez funkcje "szukaj" niestety bezskutecznie dlatego pisze.
Moze mi ktos powiedziec co z tym zrobic?

2

Odp: Serwer zglasza blad.

W wolnym tłumaczeniu Twoja informacja wygląda następująco:

"Zainstalowałem jakiś program do obsługi poczty i prawdopodobnie jakoś go skonfigurowałem. Chciałem odebrać skądś pocztę, ale mi się nie udało. Czegoś szukałem, ale niestety bezskutecznie. Co mam robić?"

Jeśli ktokolwiek (nie licząc wróżki) pomoże w rozwiązaniu takiego zadania, jestem gotów zapłacić za jego licencję na The Bat! i uwiecznić jego nazwisko w podręczniku do programu.

3

Odp: Serwer zglasza blad.

Hm, no coz, liczylem na pomoc a nie na wymadrzanie sie. Dziekuje i powodzenia zycze w prowadzeniu serwisu.

4

Odp: Serwer zglasza blad.

krys napisał/a:

Hm, no coz, liczylem na pomoc a nie na wymadrzanie sie. Dziekuje i powodzenia zycze w prowadzeniu serwisu.

A ja liczyłem, że pozwolisz sobie pomóc i nie będziesz czuł się obrażony, bo nie to było moim zamiarem.

5

Odp: Serwer zglasza blad.

krys napisał/a:

Hm, no coz, liczylem na pomoc a nie na wymadrzanie sie. Dziekuje i powodzenia zycze w prowadzeniu serwisu.

Naoczny przykład zaproponowanego przez Darwina terminu "selekcja naturalna" wink Pozdrawiam, MZ.

6 (edytowany przez krys 2006-04-06 21:10:23)

Odp: Serwer zglasza blad.

Zygmunt napisał/a:

"Zainstalowałem jakiś program do obsługi poczty"

Krys napisał/a:

Po raz pierwszy zainstalowalem i probowalem uruchomic program TB

Nie wierze, ze nie potrafiles rozszyfrowac skrotu TB.
 

Zygmunt napisał/a:

i prawdopodobnie jakoś go skonfigurowałem.

Krys napisał/a:

Udalo mi sie (chyba poprawnie) skonfigurowac serwer i swoje konto

nie uwazasz ze troche przesadzasz?


Zygmunt napisał/a:

Chciałem odebrać skądś pocztę, ale mi się nie udało.

no faktycznie, zapomnialem napisac, ze z WP, bardzo przepraszam


Zygmunt napisał/a:

Czegoś szukałem, ale niestety bezskutecznie. Co mam robić?

Chodzilo mi o funcje "szukaj" ktora macie na forum, tam w gornym pasku. Szukalem, bo moze taki problem jak moj sie juz komus przydazyl.


apoc napisał/a:

Naoczny przykład zaproponowanego przez Darwina terminu "selekcja naturalna" wink Pozdrawiam, MZ.

Pewnie dlatego nie jestes moderatorem ?



Jak brakuje jakis informacji, to napisz. Jak juz wyzej napisalem to jest moj pierwszy kontakt z jakimkolwiek programem pocztowym i mam prawo nie wiedziec co i jak. Wersja TB 3.0.2.10.

7

Odp: Serwer zglasza blad.

krys napisał/a:

Jak brakuje jakis informacji, to napisz. Jak juz wyzej napisalem to jest moj pierwszy kontakt z jakimkolwiek programem pocztowym i mam prawo nie wiedziec co i jak. Wersja TB 3.0.2.10.

Odnoszę wrażenie, że w tym wszystkim przeoczyłeś istotny fakt: domagasz się pomocy i odpowiedzi, miast o nią grzecznie poprosić i podać _wszelkie informacje_ niezbędne do tego, żeby ktoś _mógł_ Ci pomóc. Innymi słowy zamiast docenić, że ktoś inny poświęcił Ci prywatny czas, przeczytał to co napisałeś i grzecznie wytłumaczył, jakich informacji w Twoich wypocinach zabrakło, Ty napadasz na wszystkich najwyraźniej wychodząc z założenia, że ta pomoc Ci się należy. Nic bardziej mylnego.  Tyle tytułem nadrobienia braków z działu "Zasady" (tutaj link: http://thebat.pl/forum/misc.php?action=rules, który należało przeczytać przed opublikowaniem tutaj czegokolwiek.

Wracając do zasadniczego tematu  - we właściwościach konta > serwery:

odbiór poczty POP3/IMAP => pop3.wp.pl
wysyłka poczty SMTP => smtp.wp.pl

uwierzytelnianie poczty wychodzącej: włączenie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania konta pocztowego - przepis:
Konto > Właściwości > Serwery, s "Serwer SMTP" kliknąć "uwierzytelnianie" > "Uwierzytelnianie dla SMTP", "użyj ustawień jak dla pobierania poczty".

Tak skonfigurowane konto powinno działać, jeśli nie działa - skonfiguruj konto na nowo wg powyższego przepisu. MZ.

8

Odp: Serwer zglasza blad.

Obrazkowo:
http://poczta.wp.pl/autoryzacja/czytnik.html?cz=bat
http://profil.wp.pl/pomoc.html#pcz

9

Odp: Serwer zglasza blad.

apoc napisał/a:

Odnoszę wrażenie, że w tym wszystkim przeoczyłeś istotny fakt: domagasz się pomocy i odpowiedzi, miast o nią grzecznie poprosić i podać _wszelkie informacje_ niezbędne do tego, żeby ktoś _mógł_ Ci pomóc. Innymi słowy zamiast docenić, że ktoś inny poświęcił Ci prywatny czas, przeczytał to co napisałeś i grzecznie wytłumaczył, jakich informacji w Twoich wypocinach zabrakło, Ty napadasz na wszystkich najwyraźniej wychodząc z założenia, że ta pomoc Ci się należy. Nic bardziej mylnego.

Przeczytaj jeszcze raz moj pierwszy post. Albo wlasciwie to ostatnie zdanie.
A potem przeczytaj pierwszy post Zygmunta.
I zanim jeszcze raz cos napiszesz pomysl.

Dziekuje za pomoc.

10

Odp: Serwer zglasza blad.

@krys: do takich postów jak ten ostatni jest PM.