Temat: Spamihilator 0.9.9 się nie uczy i (czasem) wiesza

Witam,

Mam z tym programem dwa problemy.
1. Czasem mi wracają listy jak błędnie adresuję obdiorcę. Czyli mail typu "failure notice" że nie ma takiego maila. Tu nie chce przejść przez Spami..Ciagnie tego maila, ciągnie i nic. Muszę ręcznie wchodzić przez webmaila, usunąć go aby drgnęła cała kolejka.
2. Druga sprawa. Dostaje powiadomienia mailowe od jednego serwisu, które są klasyfikowane jako spam przez DCC filter. Uczę go że nie jest to spam, już sam nie wiem ile razy, ale ten dalej uparcie wrzuca to do spamu.

Jak rozwiązać oba powyższe problemy?

--
WojtekW

http://www.vitalia.pl/
Najskuteczniejsze diety w Polsce

2

Odp: Spamihilator 0.9.9 się nie uczy i (czasem) wiesza

1. Czasem mi wracają listy jak błędnie adresuję obdiorcę. Czyli mail typu "failure notice" że nie ma takiego maila. Tu nie chce przejść przez Spami..Ciagnie tego maila, ciągnie i nic. Muszę ręcznie wchodzić przez webmaila, usunąć go aby drgnęła cała kolejka.

Odnośnie tego problemu to też spotykam sie z takimi "kwiatkami" tego programu. Spami jest ciągle rozwijany. Szukalem nawet rozwiązania tego problemu na niemickim forum spamihilatora. Niestety nadal nie ma na to rady. Używam spami 0.9.9.11 i tam też są tego typu problemu. Jest to najbardziej denerwujaca rzecz w tym programie, szczególnie jak sie zostawia kopie emaili na serwerze.

2. Druga sprawa. Dostaje powiadomienia mailowe od jednego serwisu, które są klasyfikowane jako spam przez DCC filter. Uczę go że nie jest to spam, już sam nie wiem ile razy, ale ten dalej uparcie wrzuca to do spamu.

Odnośnie tego ... no coż ja tego nei używam... wyłączam tę opcje przy instalacji. Widzę że nie wiesz jak działą ten plugin. Jeżeli znasz angielski o to wyjaśnienie:

"This filter is also called "P2P Plugin", because it uses the Distributed Checksum Clearinghouse network to recognize Spam.

The plugin sends a secure checksum of every incoming mail to the network and receives the number of users who also sent the same checksum. Because of that, it is able to recognize unsolicited bulk mail.

The plugin uses an intelligent way to create fuzzy checksums. This increases the spam recognition rate."

Jeżeli nie znasz ... no coż.....czas sie pomału uczyć. Moaj rada jest taka... wyłacz tę wtyczkę ustawienia->wtyczki->i odznacz DCC filter lub spróbuj dodać te emaile do bialej listy.