Temat: Centrum połączeń oraz waga plików

Witam serdecznie. Od tygodnia jestem szczęśliwym użytkownikiem The Bat!. Ze wszystkim zdołałem sobie poradzić czytając to forum i FAQ. Jednak nie znalazłem odpowiedzi na może mniej ważne, lecz dość interesujące mnie kwestje - raczej kosmetyczne. Otóż gdy po raz pierwszy zainstalowałem The Bat! - w najnowszej wersji - i skonfigurowałem konta pocztowe, status pobierania i wysyłania wiadomości był inaczej wyświetlany, niż jest teraz. Tzn. wcześniej było większe okno i pokazywało również graficznie stan pobierania/wysyłania wiadomości (takie zapełniające się koło). Teraz mam tylko wąskie okno z informacjami (centrum połączeń). Pewnie konfigurując program, coś przestawiłem. Nie mogę teraz za nic dojść do poprzedniego widoku. Druga sprawa to waga plików. Czy nie ma możliwości pokazywania jej w KB (prędkość wysyłania i odbierania poczty, oraz sama waga pliku w skrzynce odbiorczej, oraz widniejąca pod ikoną załącznika wyświetlanej wiadomości.
Z góry bardzo dziękuję za informacje.
Pozdrawiam!

2

Odp: Centrum połączeń oraz waga plików

1. Szczegóły - taki przycisk smile
2. Nie

3

Odp: Centrum połączeń oraz waga plików

w-norbi napisał/a:

...Teraz mam tylko wąskie okno z informacjami (centrum połączeń). Pewnie konfigurując program, coś przestawiłem. Nie mogę teraz za nic dojść do poprzedniego widoku. Druga sprawa to waga plików. Czy nie ma możliwości pokazywania jej w KB (prędkość wysyłania i odbierania poczty, oraz sama waga pliku w skrzynce odbiorczej, oraz widniejąca pod ikoną załącznika wyświetlanej wiadomości.

1. Zapewne kliknąłeś przycisk "Szczegóły" w prawym dolnym rogu panelu Centrum Połączeń...

2. Autorzy nie przewidzieli możliwści zmiany jednostek szybkości wysyłania - jest tylko CPS ("characters per second") czyli liczba znaków na sekundę. Rozmiar części wiadomości możesz wyświetlać na panelu nagłówka przy jej podglądzie. W tym celu powinieneś właczyć opcję "Wyświetlaj rozmiar bieżącej części" w menu kontekstowym panelu nagłówka.

4

Odp: Centrum połączeń oraz waga plików

Hmmm. Dziwne trochę to jest, bo jak kliknę na przycisk SZCZEGÓŁY, to okno faktycznie się powiększa, ale niestety jest puste. Na górze okna jest tylko ta informacja o pobieranym/wysyłanym pliku. Gdy by to było takie proste, sam bym szybko na to wpadł... Więc co może być nie tak??

5

Odp: Centrum połączeń oraz waga plików

Serwer nie ściga wiadomości. Jak będzie coś do ściągnięcia to te "kółeczko" się pojawi - podświetlenie konta z którego się ściąga także jest ważne.

6

Odp: Centrum połączeń oraz waga plików

w-norbi napisał/a:

Dziwne trochę to jest, bo jak kliknę na przycisk SZCZEGÓŁY, to okno faktycznie się powiększa, ale niestety jest puste. Na górze okna jest tylko ta informacja o pobieranym/wysyłanym pliku. Gdy by to było takie proste, sam bym szybko na to wpadł... Więc co może być nie tak??

Być może (taka informacja pojawiła się na tym forum) korzystasz z jakiegoś programu antywirusowego działającego jako serwer proxy i on psuje wyświetlanie ikony postępu transmisji. Druga możliwość to błąd w używanej przez Ciebie wersji programu (jakiej - nie wiemy). Trzecia możliwość to zbyt małe rozmiary okna - wtedy wystarczy je powiększyć.