1

Temat: Problem z "odświeżaniem" folderu

Witam

Mam problem można powiedzieć z odświeżaniem folderu.
A mianowicie zrobiłem filtr który "wyłapuje" mi emaile w których w temacie zawarte jest słowo "pytanie". Są te emaile które przychodzą mi z formalarza kontaktowego ze strony www.
Filtr przenosi mi  te wiadomości do katalogu "Pytania" który sam utworzyłem.
Następnie napisałem następny filtr który emaile z pytaniami na które już odpowiedziałem przenosi mi do podfolderu Pytania -> Odpisane.

Widok z folderami mam następujący:

Odebrane
Do wysyłki
Wysłane
Kosz
Od znajomych
Pytania
   |__ Odpisane


I tu pojawia się moje pytanie a mianowicie.
Wszystko dobrze działa przy pobieraniu emaili. Tzn emaile z zapytaniem wędrują do folderu "Pytania". Lecz gdy już odpisze na te emaile nie są one automatycznie przenoszone do podfolderu "Odpisane". Aby tak się stało muszę za każdym razek kliknąć prawym pyciskiem myszki na folderze "Pytania" i dać opcję "przefiltruj zawartość ...". Wtedy dopiero te emaile na które już odpisałem wędrują do podkatalogu "Odpisane"

Moje pytanie brzmi czy można to gdzieś w TB zautomatyzować ? Może macie jakieś propozycje

Pozdrawiam

2

Odp: Problem z "odświeżaniem" folderu

Do filtra dodać opcję Terminarza i filtrowania danego folderu.

3

Odp: Problem z "odświeżaniem" folderu

Dziękuje , wszystko działa

4

Odp: Problem z "odświeżaniem" folderu

Neon napisał/a:

[...]Następnie napisałem następny filtr który emaile z pytaniami na które już odpowiedziałem przenosi mi do podfolderu Pytania -> Odpisane.
[...]
Wszystko dobrze działa przy pobieraniu emaili. Tzn emaile z zapytaniem wędrują do folderu "Pytania". Lecz gdy już odpisze na te emaile nie są one automatycznie przenoszone do podfolderu "Odpisane".
[...]
Moje pytanie brzmi czy można to gdzieś w TB zautomatyzować ?

W jakiej grupie masz umieszczony ten filtr? Filtry wiadomości, na które opowiedziano, działają automatycznie w momencie wysyłki odpowiedzi. Użycie Terminarza nie jest tu konieczne.

5 (edytowany przez Neon 2006-04-22 23:30:28)

Odp: Problem z "odświeżaniem" folderu

Filtr mam napisany w grupie "Poczta przychodząca" a domyślam się po Twoim pytaniu że powinienem go wrzucić w "Listy na które odpowiedziano"
Czy mam rację ?

6

Odp: Problem z "odświeżaniem" folderu

A więc umieściłem filtr w grupie  "Listy na które odpowiedziano" i problem z odświeżaniem folderu zniknął. Emaile na które odpowiedziałem są automatycznie przenoszone do folderu "Odpisane"

Aczkolwiek próbowałem zrobć to samo przez Terminarz i udało się bez większych przeszkód.

7

Odp: Problem z "odświeżaniem" folderu

Oczywiście, wtedy zadziała automatycznie. Terminarz także jest skuteczny, ale to "wytaczanie armaty na muchę".