1

Temat: aktualizacja ponownej instalacji z backupu a stare partycje

Witam,
nie znalazłam nic podobnego na ten temat w FAQ i archiwum, więc proszę o pomoc. Kłopot dot. Bata w wer. 3.71 i wiąże się z instalacją programu na nowym komputerze z przeniesieniem wszystkich starych danych za pom. Archiwizacji. Sęk w tym, że na starym kompie folder z załącznikami funkcjonował na partycji dysku D, natomiast teraz znajduje się na dysku C (i D, póki co, nie wchodzi w rachubę). Niestety, mimo iż wszystkie załączniki są w nowej lokalizacji, to w momencie kilknięcia na wiadomość otrzymaną na starym kompie Bat krzyczy o dysk D, a konkretnie, że go nie ma :-(

Katalog do przechowywania załączników jest wskazany (na C), katalog macierzysty - domyślny. Zresztą ręczny wybór k. macierzystego mija się z celem, bo owszem - po ręcznym wskaz. katalogu macierzystego stare wiadomości wyświetlają się bez problemu. Ale po ponownym uruchomieniu Bata znowu katalogiem macierzystym jest domyślny.

Problem dotyczy tylko maili z załącznikami.

(BTW w sytuacji odwrotnej, t.j. kiedy pierwotna lokalizacja zał. była na C, a teraz jest na D, problem nie występuje).

Proszę o pomoc i pozdrawiam
Inf

Odp: aktualizacja ponownej instalacji z backupu a stare partycje

inf napisał/a:

Witam,
nie znalazłam nic podobnego na ten temat w FAQ i archiwum, więc proszę o pomoc. Kłopot dot. Bata w wer. 3.71 i wiąże się z instalacją programu na nowym komputerze z przeniesieniem wszystkich starych danych za pom. Archiwizacji. Sęk w tym, że na starym kompie folder z załącznikami funkcjonował na partycji dysku D, natomiast teraz znajduje się na dysku C (i D, póki co, nie wchodzi w rachubę). Niestety, mimo iż wszystkie załączniki są w nowej lokalizacji, to w momencie kilknięcia na wiadomość otrzymaną na starym kompie Bat krzyczy o dysk D, a konkretnie, że go nie ma :-(

Sprawdź w jakiejś przeglądarce tekstowej (np. F3 Total Commandera) zawartość jakiegoś pliku TBB (z folderu zawierającego załączniki). Szukaj tekstu "X-Content-File: ścieżka". Jeśli "ścieżka" odwołuje się nadal do starego dysku D, to tu tkwi problem - błąd archiwizacji...

Katalog do przechowywania załączników jest wskazany (na C), katalog macierzysty - domyślny. Zresztą ręczny wybór k. macierzystego mija się z celem, bo owszem - po ręcznym wskaz. katalogu macierzystego stare wiadomości wyświetlają się bez problemu. Ale po ponownym uruchomieniu Bata znowu katalogiem macierzystym jest domyślny.

Jakieś to wszystko pokręcone... Czemu Ci się przełącza...?

Być może jest sposób na obejście tego problemu. Spróbuj zrobić tak, aby załączniki były odczytywane (jak opisujesz powyżej) i wyeksportuj (Narzędzia / Eksport / ...Unix) wiadomości z załącznikami, przełącz domyślny folder załączników na domyślny i importuj te wiadomości. Stracisz trochę danych (wiadomości będą miały domyślny kolor i status nieprzeczytanej, także data otrzymania się zmieni), ale załączniki powinny stać się odczytywalne. Ale nie wiem, czy zadziała.

3

Odp: aktualizacja ponownej instalacji z backupu a stare partycje

Konrad Szkudlarczyk napisał/a:

Sprawdź w jakiejś przeglądarce tekstowej (np. F3 Total Commandera) zawartość jakiegoś pliku TBB (z folderu zawierającego załączniki). Szukaj tekstu "X-Content-File: ścieżka". Jeśli "ścieżka" odwołuje się nadal do starego dysku D, to tu tkwi problem - błąd archiwizacji...

Sprawdziłam - ścieżka jest nadal do dysku D, ale zaraz - czyj błąd? Prześledziłam jeszcze raz dostępne opcje w archiwizacji i nie znalazłam innego sposobu. Jest to tym bardziej nielogiczne/niekonsekwentne, że w "drugą stronę" (najpierw załączniki na dysku C, teraz na D) ten problem nie występuje, więc to chyba jednak nie mój błąd - niewielki miałam na to wpływ.

Jakieś to wszystko pokręcone... Czemu Ci się przełącza...?

Nie wiem, to nie ja pisałam ten program :-)

Być może jest sposób na obejście tego problemu. Spróbuj zrobić tak, aby załączniki były odczytywane (jak opisujesz powyżej) i wyeksportuj (Narzędzia / Eksport / ...Unix) wiadomości z załącznikami, przełącz domyślny folder załączników na domyślny i importuj te wiadomości. Stracisz trochę danych (wiadomości będą miały domyślny kolor i status nieprzeczytanej, także data otrzymania się zmieni), ale załączniki powinny stać się odczytywalne. Ale nie wiem, czy zadziała.

To rozwiązanie nie wchodzi w grę. Bata używamy w pracy, daty otrzymania maili w kontaktach z naszymi klientami są równie istotne, jak ich treść :-(

Podsumowując - problem mamy nadal nie rozwiązany.

Inf

Odp: aktualizacja ponownej instalacji z backupu a stare partycje

inf napisał/a:

Sprawdziłam - ścieżka jest nadal do dysku D, ale zaraz - czyj błąd?

The Bata...

Prześledziłam jeszcze raz dostępne opcje w archiwizacji i nie znalazłam innego sposobu. Jest to tym bardziej nielogiczne/niekonsekwentne, że w "drugą stronę" (najpierw załączniki na dysku C, teraz na D) ten problem nie występuje, więc to chyba jednak nie mój błąd - niewielki miałam na to wpływ.

W drugą stronę działa chyba dlatego, że dysk C istnieje i można na nim zapisać folder z załącznikami.

To rozwiązanie nie wchodzi w grę. Bata używamy w pracy, daty otrzymania maili w kontaktach z naszymi klientami są równie istotne, jak ich treść :-(

To może jeszcze inny sposób. Tak samo, jak poprzednio, doprowadź do tego, że wiadomości ze starymi załącznikami są odczytywalne. Następnie utwórz kopie wiadomości z załącznikami (ctrl+c albo menu wiadomości) - właśnie sprawdziłem i u mnie (v. 3.72.12 beta) tworzenie kopii wiadomości działa tak, że ignorowane są ustawienia dotyczące załączników, zapisane zostają w treści wiadomości (moim zdaniem to także błąd, że te ustawienia działają tylko w przypadku ściągania lub importowania wiadomości). Wiem, że załączniki w treści puchną o 1/3, ale skoro nie masz innego wyjścia... Chyba że znów z innego względu potrzebujesz trzymania załączników w oddzielnym katalogu...

Takim trochę teoretycznym rozwiązaniem jest edycja jakimś hexedytorem pliku tbb i zmiana ścieżek z D na C...