Temat: Zawiruszone pliki tymczasowe The Bata

witajcie

po każdym sprawdzeniu poczty przez bata wyskakuje mi alert antyvira "c:/docume~1/....../temp/batXX.tmp   -  zawiera sygnature robaka .... netsky.q.2" gdzie XX to dwie przypadkowe cyfry litery. Gdzie siedzi ten robak - skoro jesli dwa razy sprawdze poczte, a pomiedzy tymi sprawdzeniami nie ma nowych maili to tak jakby nie na serwerze (komunikat o robaku jest za kazdym razem). Jednak bat "skądś" go bierze...

2

Odp: Zawiruszone pliki tymczasowe The Bata

Tytuł tego wątku raczej nie jest zgodny z prawdą, bo The Bat! nigdy nie "siał wirusami". Widocznie odbierasz jakąś wiadomość z wirusem i Twój program antywirusowy (zdradź jaki) tak reaguje.

P.S. Zmieniłeś tytuł, podaj zatem z jakiego programu antywirusowego korzystasz. Czy ma on wtyczkę do The Bat!?

3

Odp: Zawiruszone pliki tymczasowe The Bata

Zygmunt napisał/a:

Tytuł tego wątku raczej nie jest zgodny z prawdą, bo The Bat! nigdy nie "siał wirusami"

to była prowokacja! ;-)

Widocznie odbierasz jakąś wiadomość z wirusem i Twój program antywirusowy (zdradź jaki) tak reaguje.

AntiVir. Już sobie poradziłem, w ten sposób, że usunąłem z serwera wszystko poza "pewnymi" listami (normalnie mam ustawione 7dni, ponieważ sciagam poczte z wielu kompow). Jednak nie rozumiem, gdzie siedzial wirus, skoro bat nie sciaga juz raz sciagnietych listow, to widocznie musial siedziec w tej czesci listu, ktora bat odczytuje, kiedy sprawdza czy ten konkretny list byl juz sciagniety na tego konkretnego kompa... Jestem laikiem w tych sprawach, ale jakos tak musialo byc. Ale dlaczego taka operacja nie jest read-only tylko przy okazji jakies smieci wedruja do tempa? I - z innej beczki - czy jest wskazane zainstalowanie wtyczki antywirusowej w bacie - czy nie nalezy tego robic skoro ma sie dzialajacy AntiVir - i  idąc dalej tym tropem - czy obecność takiej wtyczki zapobiegla by mojemu problemowi?

4

Odp: Zawiruszone pliki tymczasowe The Bata

Zygmunt napisał/a:

P.S. Zmieniłeś tytuł, podaj zatem z jakiego programu antywirusowego korzystasz. Czy ma on wtyczkę do The Bat!?

A tytuł to nie ja zmieniłem, tylko ktoś inny...

5

Odp: Zawiruszone pliki tymczasowe The Bata

To ja zmieniłem tytuł. Względy przejrzystości czytania forum wink

6

Odp: Zawiruszone pliki tymczasowe The Bata

Dla AntiVira to najlepiej ściągnąć wtyczkę i wyłaczyć sprawdzanie pop3 w locie. Ogólnie ta uwaga dotyczy wszystkich antywirusów z dostępnymi wtyczkami.

7

Odp: Zawiruszone pliki tymczasowe The Bata

lazik napisał/a:

Dla AntiVira to najlepiej ściągnąć wtyczkę i wyłaczyć sprawdzanie pop3 w locie. Ogólnie ta uwaga dotyczy wszystkich antywirusów z dostępnymi wtyczkami.

tzn rozumiem wtyczke to sciagnac "batową" do bata (nie made in antivir) a w antivirze wylaczyc sprawdzanie?

--
pzdr, mac

8

Odp: Zawiruszone pliki tymczasowe The Bata

No tak logika by podpowiadała.
Jeśli chodzi o ten http://www.free-av.de/
to np ten plugin: http://www.galinke.de/sw/avpmgr.htm
A jak producent antywirusa sam dostarcza wtyczkę to zapewne najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie ona.

9

Odp: Zawiruszone pliki tymczasowe The Bata

lazik napisał/a:

A jak producent antywirusa sam dostarcza wtyczkę to zapewne najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie ona.

Niestety nie. A czy mozesz dwa slowa napisac co wlasciwie sie dzialo, i jak w swietle tego pomoze ta wtyczka?

10

Odp: Zawiruszone pliki tymczasowe The Bata

"Wtyczka" do skanera antywirusowego to po prostu niewielki fragment oprogramowania, które pełni rolę pośrednika między The Bat! a właściwym programem antywirusowym. Dzięki zastosowaniu wtyczki można w programie antywirusowym wyłączyć stały nadzór portów służących do odbioru poczty ponieważ będzie on inicjowany tylko wtedy kiedy trzeba, czyli gdy The Bat! faktycznie będzie pobierał pocztę.

Takie specjalizowane rozwiązanie jest korzystniejsze chociażby ze względu na mniejsze stałe obciążenia komputera. The Bat! poprzez wtyczkę dostarcza do programu antywirusowego pocztę do sprawdzenia i zależnie od wyniku testu może z daną wiadomością zrobić to co użytkownik sobie życzy (usunąć, zachować w folderze kwarantanny itp.).

Rozbudowane uniwersalne programy antywirusowe same sprawdzają odebraną pocztę, ale w tym celu muszą nieustannie śledzić i przechwytywać cały ruch "pocztowy". Bywa tak, że w program antywirusowy jest wbudowywany lokalny serwer poczty i wówczas program pocztowy musi korzystać z tego serwera-pośrednika. To także stanowi dodatkowe obciążenie dla komputera.

Niektórzy producenci oprogramowania antywirusowego nie zauważają The Bat! i mimo upublicznienia danych na temat budowy wtyczek antywirusowych - sami nie korzystają z tego ułatwienia, ani nie umożliwiają tego innym programistom.