1

Temat: reply to na listach mailowych

hej!
uzywam nietoperza do korzytsania z list mailowych.
wiele osob zwracalo mi juz uwage ze mam cos zle ustawione z reply to.
gdy wysylam maila na liste to jak ktos na niego odpowiada to odzpowiedz idzie na liste
i ten sam mail do mnie prywatnie. nie chce tak - chce zeby szlo TYLKO na liste.
pozdrawiam!

2

Odp: reply to na listach mailowych

No dobrze, ale jakie masz ustawienia w szablonach do obsługi tych list (jeśli z takich korzystasz)? Podejrzewam jednak, że niektórzy Twoi korespondenci nie potrafią korzystać z programów pocztowych, albo serwer listy jest źle skonfigurowany.

3 (edytowany przez nieca 2006-05-03 22:32:10)

Odp: reply to na listach mailowych

nie mam zadnych szablonow do list.
na liste wysylam tak jak normalnego emaila.
nie wiem jakich uzywaja programow ale to lista linuxowa wiec nie wiem.
ale juz pare razy zwrocono mi uwage na to ze jak ktos mi odpisuje to idzie na liste i do mnie prywatnie wiec cos musi byc w moich ustawieniach sad

cytuje "PS: no i nie ustawiaj Reply-To, chyba, że rzeczywiście chcesz mieć odpowiedzi
tylko dla siebie..."
albo
"PS: czy każdy musi ustawiać Reply-To?! hmm"
albo
"PS: jeżeli chcesz, by odpowiedzi szły na listę - nie używaj 'Reply-To'"

co mam zmienic w konfiguracji nietoperza ?

4

Odp: reply to na listach mailowych

W takim razie dostosuj się do reguł narzucanych przez konfigurację serwera i używaj szablonów w The Bat!. Najprościej zrobisz to w książce adresowej: dodaj do niej adres listy i ustaw dla tego wpisu szablon nowej wiadomości oraz szablon odpowiedzi. W tych szablonach musi się znaleźć makro %REPLYTO="" - wtedy pole Reply-To będzie puste.

Poprawnie skonfigurowany serwer listy dyskusyjnej powinien w rozsyłanych wiadomościach modyfikować to pole, wstawiając w nie po prostu adres listy. Sprawdź co było w polu Reply-To wiadomości, na które dostałeś podwójne odpowiedzi.