Temat: thebat! i odpowiadanie na maila..

Witam,
mam bata w wersji 3.60.07 i jedno pytanie, a mianowicie:
jak ustawic w tym rpogramie, aby odpowiadajac na wiadomosc uzywal tego samego konta na ktore wiadomosc przyszla(mam kilka kont pocztowych)..zaobserwowalem ze odpowiada z konta domyslnego zamiast z konta na ktore przyszla poczta.
pozdrawiam,
Michał

2

Odp: thebat! i odpowiadanie na maila..

Ustawić odpowiednio szablony:
- dla konta
- dla folderu
- dla grupy w książce adresowej
- dla kontaktu w grupie adresowej

Do wyboru masz więc dużo opcji (oczywiście biorę pod uwagę że przenosiłeś przychodzącą wiadomośc poz konto "matczyne").

3

Odp: thebat! i odpowiadanie na maila..

tzn mam utworzony katalog wspolny a w nim poczta odebrana i chcialbym zrobic taki szablon, ale za bardzo nie wiem jak:(..moglbys mi z tym pomoc?gdzie, co i jak poustawiac?

4

Odp: thebat! i odpowiadanie na maila..

Otwórz najpierw podręcznik i poczytaj co to wogóle są szablony. To podstawa. Jeżeli będziesz już wiedział to dział Makropoleceń a w nim zwróć szczególną uwagę na makropolecenie %Account.

Konfiguracja kont w programie - Szablony
Szablony wiadomości
Makropolecenia - Składnia i użycie makropoleceń
Makropolecenia - Ogólna konfiguracja wiadomości

5

Odp: thebat! i odpowiadanie na maila..

narazie mi zadzialalo, ustawilem sobie cos takiego: %ACCOUNT=%OTOADDR (o takie rozwiazanie chodzilo?)
tylko ze musze to ustawic dla kazdego katalogu, poniewaz ustawienie tego dla konta nie bedzie to dzialalo jesli wiadomosc z konta zostanie przeniesiona do innego katalogu, a szkoda..

6

Odp: thebat! i odpowiadanie na maila..

MihAoo3k napisał/a:

narazie mi zadzialalo, ustawilem sobie cos takiego: %ACCOUNT=%OTOADDR (o takie rozwiazanie chodzilo?)

Jeżeli nazwą konta jest zawsze adres mail, to będzie to działało. Ale jezeli konto masz nazwane "Skrzynka na Onecie" to wtedy wpis w szablonie musi zawierać następującą składnię:
%ACCOUNT="Skrzynka na Onecie"

Aha i formalnie zapis wcześniejszy powinien być z cudzysłowami lub innymi ogranicznikami: %ACCOUNT="%OTOADDR"

tylko ze musze to ustawic dla kazdego katalogu, poniewaz ustawienie tego dla konta nie bedzie to dzialalo jesli wiadomosc z konta zostanie przeniesiona do innego katalogu, a szkoda..

A wcale nie szkoda. Szkoda że chcesz tak głupio robić i ustawiać ten wpis dla folderu. Takie i ogólnie większośc wpisów powinno się robić po pierwsze dla wpisów w książce adresowej a w kolejności dla wyższej hierarchii. Dużo o tym było na tb-l i jest wzmianka w książce. Bardzo ważna sugestia.

7

Odp: thebat! i odpowiadanie na maila..

czytalem o tych szablonach i dla moich potrzeb lepszym rozwiazaniem jest uzycie szablonow dla folderow. Mam jednak maly problem. Nazwe konta Michal.E@poczta.pl a poczte mozna zarowno wyslac na adres Michal@poczta.pl i Michal.E@poczta.pl...jesli bede chcial odpowiedziec na maila ktory przyszedl na adres Michal@poczta.pl to adres nadawcy bedzie domyslny a nie ten na ktore przyszla wiadomosc. Tu chyba trzeba uzyc wyrazen regularnych-czytalem o nich ale nie wiem jak je uzyc:(...jak mozna rozwiazac ten problem?

8

Odp: thebat! i odpowiadanie na maila..

MihAoo3k napisał/a:

Tu chyba trzeba uzyc wyrazen regularnych-czytalem o nich ale nie wiem jak je uzyc:(...jak mozna rozwiazac ten problem?

Chwilowo archiwul thebat-l jest niedostępne, ale sugeruję ci rzut oka na wątek z tematem: "Automatyczne pole Od: na podstawie pola Do:" z 30.08.2005

9

Odp: thebat! i odpowiadanie na maila..

znalazlem ten watek na google jako kopia przeczytalem ale za bardzo nie wiem jak to ustawic. te makra dla mnie sa jakies ciezkie do zrozumienia;/...moglbys mi napisac takie makro z wyrazeniami regularnymi dla adresu co powyzej napisalem?

10

Odp: thebat! i odpowiadanie na maila..

Tu nie ma raczej problemu z twoim rozumowaniem. jest natomiast problem z niechciejstwem i czekaniem na mannę z nieba. Jak wiesz już że chcesz i trzeba użyć wyrażenia regularne to czemu nie otworzysz podręcznika i o tym nie przeczytasz? Jak wół z podręcznika można wywnioskować:
If:"var1"operator"var2":"txt1":"txt2"
Teraz do powyższego dołożysz to co było powyżej i masz gotowe. Łatwiejszej rzeczy do zrozumienia w jednej konstrukcji IF nie ma i nie będzie!

%IF:"%OTOADDR"="moj_adres":"%ACCOUNT='Skrzynka na Onecie'":""
%IF:"%OTOADDR"="moj_adres2":"%ACCOUNT='Skrzynka na WP'":""