Temat: Automatyczne nadawanie numeru e-maila

Witam. Mam nietypową potrzebę, chcę bowiem aby każdy kto do mnie napisze
maila otrzymywał autoodpowiedź w której znajdowałby się unikalny numer
gnerowany automatycznie dla każdej wiadomości.
Tyle tylko że nie wiem jak  zrobić żeby do tematu maila który ja dostanę był również doklejany ten sam  numer który będzie widniał u nadawcy [wygenerowany przez auto - odpowiedź]
Znalazłem skrypt do generowania numerów i odpowiedź z numerem jest wysyłana bezproblemowo, tyle tylko że chciałbym żeby do tematu wiadomośći na którą otrzymałem był doklejany ten sam wygenerowany numer który otrzyma nadawca w autoodpowiedzi. Da się takie coś zrobić ? Jeśli tak to proszę o wskazówki.

2

Odp: Automatyczne nadawanie numeru e-maila

Twoja potrzeba jest rzeczywiscie nietypowa i zastanawiam się, czy do końca ją przemyślałeś. The Bat!, podobnie jak większość programów pocztowych, w nagłówku każdej odpowiedzi wstawia odwołania do wiadomości pierwotnej w postaci pól References i In-Reply-To. Jako wartości tych pól są wpisywane identyfikatory wiadomości, których dotyczy dana odpowiedź. Dzięki temu wiadomości można automatycznie grupować w wątki (nawet po zmianie tematu). Identyfikator wiadomości (pole Message-ID) jest nadawany najczęściej przez program nadawcy.

Czy nie chcesz wykorzystać tej naturalnej właściwości programu? Jeśli w jednym folderze umieścisz całą korespondencję (wiadomości przysłane do Ciebie i Twoje odpowiedzi) oraz włączysz grupowanie w wątki - problem skojarzenia par "wiadomość odebrana - odpowiedź" rozwiąże się automatycznie. Jeśli nie chcesz przenosić wiadomości, możesz do takiego podglądu użyć folderu wirtualnego z odpowiednim widokiem.

Zmiana tematu w wiadomościach odebranych jest możliwa, lecz ani to eleganckie, ani wygodne. Musiałby to robić filtr wiadomości, na które odpowiedziano. Za pomocą takiego filtru należałoby najpierw wyeksportować oryginał do pliku tekstowego, zmodyfikować go i zaimportować zmodyfikowany tekst jako wiadomość do odpowiedniego folderu. Starą wiadomość należałoby usunąć. Zasada działania takiego filtru została opisana między innymi tutaj: http://thebat.pl/?itemid=36&catid=24&catid=24 .