Temat: Problem ze zmiennymi portami. Wtyczka AV nie działa. (KIS 6.0)

Zainstalowałem sobie Kaspersky Internet Security 6.0 - ów ma wtyczkę AV do Bata. W KIS ustawia się porty, które ta wtyczka ma monitorować (są ustawione standardowe dla POP, SMTP, IMAP). Problem w tym, że Bat! pobiera mi pocztę za każdym razem przez inny port, np. przy czterech pobieraniach były to porty: 2718,2719,2182,2185. W Bacie (2.12) nie znalazłem żadnej funkcji, którą mógłbym te porty ustawić. Kwestia z tymi zmiennymi portami jest zresztą szersza - KIS 6.0 również uzależnia np. sprawdzanie stron internetowych od podanego portu, a te również za każdym razem są u mnie inne (tzn. nie standardowy 80, tylko np. 2127, itp.)
Innymi słowy - funkcjonalność wtyczki AV (i innych) Kasperskiego jest u mnie zerowa, ponieważ nie mogę (nie wiem jak) ustawić stałego portu dla tych połączeń.
(Łączę się przez modem kablowy. Firewall/Antyvir - KIS 6.0)

2

Odp: Problem ze zmiennymi portami. Wtyczka AV nie działa. (KIS 6.0)

Dziwna sprawa z tymi zmiennymi portami - może ktoś wie o co chodzi?. Okazało się po spojrzeniu do logów Kasperskiego, że jednak wtyczka AV do Bata działa, mimo, że KIS 6.0 nie ma tych portów wpisanych w opcjach...