1

Temat: Zmiana hasla

mam werzje nietopierza 3.80.06 z nastawionym szyfrowaniem danych.

Czy istnieje mozliwosc zmiany glownego hasla dostepu?

Chyba zle szukalem ale nieznalazlem konkretnej odpowiedzi na forum.
Oprocz migracji na kopie zapasowa, nastepnie nowej instalacji programu z nowych haslem, istnieje jakies prostsze rozwiazanie?

2

Odp: Zmiana hasla

mam werzje nietopierza 3.80.06 z nastawionym szyfrowaniem danych.
Czy istnieje mozliwosc zmiany glownego hasla dostepu?

NIE

Oprocz migracji na kopie zapasowa, nastepnie nowej instalacji programu z nowych haslem, istnieje jakies prostsze rozwiazanie?

NIE

3 (edytowany przez Andy 2006-05-24 18:22:35)

Odp: Zmiana hasla

Dziekuje za blyskawiczna i zwiezla odpowiedz..... ale wynik mnie nie pocieszyl:-)

Czy mozna zainstalowac Nietoperza bez szyfrowania danych ale aby przy wlaczeniu pojawialo sie haslo glowne?

Ja sobie zdaje sprawe ze cala ochrona w tej kombinacji jest na nic ale dla mniej wtajemniczonych w firmie to w zupelnosci by wystarczylo.
Mieli by lepsze uczucie bezpieczenstwa przy pracy z mailami:-)
Glownie mieliby tylko jedno haslo na kilka kont w Nietopierzu.

4

Odp: Zmiana hasla

Andy napisał/a:

Czy mozna zainstalowac Nietoperza bez szyfrowania danych ale aby przy wlaczeniu pojawialo sie haslo glowne?

Utwórz konto administratora (może być z fikcyjnymi adresami serwerów), a następnie nadaj pozostałym kontom uprawnienia użytkownika. Potem utwórz grupę kont oraz hasło dla grupy oraz dopisz do niej konta użytkowników. Oczywiście, jest to tylko namiastka zabezpieczenia jednym hasłem, ponieważ należałoby jeszcze zabezpieczyć poszczególne konta...