1 (edytowany przez marsik 2006-05-26 17:22:34)

Temat: czy mozna zmienic kolor wysylanej poczty ???

Witam:)


chcialem zapytac czy za pomocą programu the bat mozna ustawic aby poczta ktorą wysylam byla zawsze pisana czcionką np czerwoną ???

chodzi oto ze ktos do mnie pisze emaila i jego czcionka jest standardowo czarna a gdy ja odpisuje na niego to moja czcionka bedzie w innym kolorze co ułatwi bardzo czytanie ???

Wiem że mogę to robic przed wyslaniem kazdego emaila, ale wysylam ich okolo 300-400 dziennie wiec ustawianie czcionki za kazdym razem jest wykluczone.
Mozna to zrobic na stałe jednorazowo ?


Proszę o pomoc w tej sprawie.
pozdrawiam
marsik

2

Odp: czy mozna zmienic kolor wysylanej poczty ???

Format wiadomości jaki stosujesz to ...?

3

Odp: czy mozna zmienic kolor wysylanej poczty ???

marsik napisał/a:

Wiem że mogę to robic przed wyslaniem kazdego emaila, ale wysylam ich okolo 300-400 dziennie wiec ustawianie czcionki za kazdym razem jest wykluczone.
Mozna to zrobic na stałe jednorazowo ?

W zasadzie The Bat! (podobnie jak cała "prawdziwa" poczta elektroniczna) posługuje się czystym tekstem, a tam nie istnieją takie dodatki jak kolor czy wielkość czcionki - istotna jest tylko treść. Szablony stosowane do tworzenia wiadomości działają tylko dla czystego tekstu, zatem za ich pomocą można automatyzować tylko treść, a nie dodatkowe atrybuty.

Dodatkowa możliwość wysyłki wiadomości w formacie HTML nie doczekała się jeszcze szablonów w The Bat! - a tylko w takim formacie można nadawać tekstowi kolor, pogrubienia, zmieniać czcionkę itp. Odpowiedź jest zatem jedna: nie można tego zautomatyzować obecnie, być może w bliżej nieokreślonej przyszłości autorzy zdecydują się na wprowadzenie szablonów do formatu HTML.

4

Odp: czy mozna zmienic kolor wysylanej poczty ???

W HTML zautomatyzować można poprzez XMP i makropolecenie %XMP_SendKeys i wybór w nim odpowiedniego menu edytora.

5

Odp: czy mozna zmienic kolor wysylanej poczty ???

hejka.......:D
Zbytnio nie rozumiem oco Wam chodzi smile
Jesli to mozliwe to prosiłbym abyście podali co i gdzie mam wkleic bo widze że Lazik coś tam pisal o jakis kodach big_smile

6

Odp: czy mozna zmienic kolor wysylanej poczty ???

Jak nie rozumiesz co się do ciebie pisze to zacznij od podręcznika i rozdziałów:
- Wbudowane edytory tekstu
- Szablony wiadomości
- Makropolecenia
- Dodatkowe funkcje w The Bat! > Wtyczki czyli rozszerzenia programu The Bat!