Temat: Wyciągnięcie załaczników z pliku TBB

Witam!

Jestem nowy na formu, ale Nietoperka uzywam od kilku lat.
Mam następujący problem.
Wykonałem kopię zapasową w celu przeniesienia konta z jednego kompa na drugi.
W trakcie wykonywania kopii zapoasowej zaznaczyłem żeby załączniki wrzucał do pliku z wiadomosciami.
I w jednym z folderów w którym mam różne smieszne śmieci plik rozrósł się do 700MB.
Okazało się, że monitor antywirusowy który mam zainstalowany na tym kompie jest mało wydajny i zapycha kompa za każdym razem gdy the Bat dotknie tego pliku zawierającego wszystkie załączniki.
Niestety programu antywirusowego nie mogę zmienić, ale....
I tu jest pytanie do forumowiczów....
Czy istnieje jakieś narzędzie które potrafi wyciągnąć te załaczniki do osobnego folderu przypisanego w konfiguracji konta pocztowego w The Bacie?
Wszystkie nowe e-maile które odbieram zapisuja juz załączniki w osobnym folderze, ale czy istnieje sposób aby he wyciągniąc z tego jednego pliku TBB, co spowoduje drastyczne zmiejszenie jego rozmiarów i tym samym monitor antywirusowy nie będzie się zapychał.

--
Alb@rcik Pozdrawia.

2

Odp: Wyciągnięcie załaczników z pliku TBB

Sugerowałbym najpierw utworzenie w The Bat! jakiegoś pomocniczego folderu. Następnie należy wyeksportować wszystkie wiadomości z folderu sprawiającego kłopoty do pliku w formacie skrzynki uniksowej. Potem należy te wiadomości zaimportować do pomocniczego folderu. Jeśli w programie masz ustawione przechowywanie załączników w odzielnym katalogu, to przy imporcie powinny one tam trafić.

Rada jest czysto teoretyczna, ponieważ sam jej nie sprawdziłem. Nic jednak nie tracisz, ponieważ usunięcie oryginałów powinieneś wykonać dopiero po uzyskaniu całkowitej pewności, że to zadziałało.

3

Odp: Wyciągnięcie załaczników z pliku TBB

Wielkie dzieki.
Pomogło.
Dokładnie tak jak pisałeś.

--
Alb@rcik Pozdrawia