1

Temat: MobileBat vs DynBat czyli pendrive z Nietoperzem

Z tego co udało mi sie wyszukac istnieja dwa programy, wspomniane w temacie, które umozliwaiaja używanie Bata w sposób mobilny na pendrivie USB. Czy ktoś zetknał sie z tymi programami, używa, moze polecic ktorys z nich, wymienic wady i zalety takiego rozwiązania i tych programów w szczególności. Zdaje się istnieja tylko w wersji niemieckiej... sad Nie mam póki co pendrive'a, więc nie moge potestować, ale mam zamiar nabyc - stąd moje pytanie. smile

Pozdrawiam.
Dziekuje z góry za zainteresowanie i wszystkie pomocne odpowiedzi.

2

Odp: MobileBat vs DynBat czyli pendrive z Nietoperzem

Akurat ja używam MobileBata ale przszedłem poprzez skrypty .bat pliki .js a także DynBata i TheBatch. Obecnie używam MobileBat a za jego główne zalety uważam:
- backapowanie 5 ostatnich wpisów importu (także dla innych gałęzi rejestru - innych programów)
- uruchamianie przy starcie i zakańczanie przy wyjściu innych zdefiniowanych programów
- import/export różnych, wybranych gałęzi rejestru

3 (edytowany przez m_m 2005-11-08 13:35:02)

Odp: MobileBat vs DynBat czyli pendrive z Nietoperzem

Jak rozumiem to najlepsze w tej chwili rozwiązanie... Czy jest polska lub angielska wersja?

4

Odp: MobileBat vs DynBat czyli pendrive z Nietoperzem

Nie ma innej niż niemiecka. I tak zresztą nie jest potrzebna.

5 (edytowany przez Andy 2006-06-13 10:54:54)

Odp: MobileBat vs DynBat czyli pendrive z Nietoperzem

Po ostaniej rozsypce mojego dysku na komputerku domowym a glownie na sama mysl ze musze TheBata postawic od poczatku zaczalem szukac lepszego rozwiazania. Zaczalem korzystac z niemieckeij werzji DynBata. Czy w miedzyczasie niepojawilo sie cos nowszego?
Na dzien dzisiejszy to wyglada ze jest to wspaniale rozwiazanie. Z jakiegokolwiek komputerka mam dostep do aktualnych skrzynek pocztowych z cala zawartoscia - adresy, filtry, podreczne szablony. USB 2 dziala wysmienicie i codziennie cala zawartosc poczty dla bezpieczenstwa bez problemu kopiuje na dysk.
Czy masz jakis pomysl aby caly przenosny Pendrive zabezpieczyc przed wirusami i podobnymi smieciami? Na swoich komputerkach mam NODa i zaden problem ale glownie mam namysli jakies inne przygodne komputerki aby dla mnie cos niepodrzucily :-)

6

Odp: MobileBat vs DynBat czyli pendrive z Nietoperzem

Ale to głównie mail więc jakikolwiek antywirus działający bez instalacji. Ja w TB używam darmowego DOSowego F-Prota z jego menadżerem jako wtyczką do TB.