1

Temat: The Bat i AVAST

Witam mam taki problem. Posiadam antywirusa Avast. Gdy używałem Mozilla Thunderbird, czy Outlooka Express zawsze skanowało pocztę. Nie trzeba było ustawiać nic, wszystko było automatycznie skonfigurowane. Natomiast w The Bat nie skanuje. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to zrobić? Albo czy The Bat posiada własne zabezpieczenia (trzeba ściągać dodatkowe wtyczki?)?

2

Odp: The Bat i AVAST

A po czym sądzisz ża ci poczty nie skanuje? Używasz wtyczki dla TheBata i Avasta?
Podaj wersję Avasta bo AFAIK od 4.6 nie ma żadnych ustawień a we wczesniejszych trzeba ręcznie dłubać w ustawieniach serwerów. (no i przeczytaj zasady bo tam jest wymóg podawania wersji posiadanych programów)

3

Odp: The Bat i AVAST

Nie zauważyłem. Więc Avasta 4.6 posiadam. Poznaje po tym, że wcześniej w Troy'u pokazywała się ikonka skanowania poczty.

4

Odp: The Bat i AVAST

A prześlij do siebie testowego "wirusa" Eicar i wtedy będziemy wiedzieli na 100%.

5

Odp: The Bat i AVAST

No i odebrałem mejla z tym plikiem bez zadnego powiadomienia o wirusie. Czy trzeba wprowadzić gdzieś ustawienia?

6

Odp: The Bat i AVAST

A co masz w helpie pod F1 w Avaście? Zapewne jest co i jak trzeba ustawić? A może Avast ci jako proxy nie działa bo wyłączyłeś, lub używasz TLS/SSL - połączenia szyfrownego?

Dlaczego nie używasz ewentualnie wtyczki do Avasta?

7 (edytowany przez qkiz 2005-09-20 21:19:54)

Odp: The Bat i AVAST

a gdzie moge znaleźć takową wtyczkę? Czy to jest ta wtyczka co opisywana w tym temacie? http://thebat.pl/forum/topic_58.html

8

Odp: The Bat i AVAST

Chociażby tam, ale nie wiem dlaczego zaczynasz zabawę w diagnozowaniu błędu/problemu od ostatniego punktu. Nie jest to dobre wyjście i jego na pewno nie polecam!

9

Odp: The Bat i AVAST

no dobra. ja jestem nowicjuszem, wiec od czego nalez zacząć? i co radzisz?

10

Odp: The Bat i AVAST

Na początku sprawdziłbym czy nie używam połączenia szyfrowanego TLS do ściagania poczty.