1

Temat: Wysokie obciążenie procesora

Trochę poszperałem na forum i przy pytaniach dlaczego TB! obciąża mocno procesor pierwsza odpowiedź najczęściej była pytaniem czy konto jest IMAPowe. U mnie właśnie podczas synchronizacji z serwerem obciążenie procesora sięga 100% i powoduje przycinkę pracy kompa, jest na to jakas rada? Troszkę zmieniam w opcjach, ale przyznam, ze po omacku bo pomoc niewiele mi mówi w tek kwestii. Praca z innymi kontami (POP3) nie sprawia nietoperkowi żadnych problemów (wersja 3.63). Z góry dzięki za pomoc :-)

2

Odp: Wysokie obciążenie procesora

W MAPI niejestem mocny ale sprubuj sie pokrecic okolo FireWala.
Cos podobnego spotkalem u "konkurencji" w OE.
Konkretnie byla to Winda XP z SP2.

Wylacz na chwile FireWall i skontroluj jak sie to zachowuje.
Gdyby pomoglo spruboj akceptowac dodatkowe porty w FireWale (dokladnie ktory to juz niepamietam).

3

Odp: Wysokie obciążenie procesora

Niestety nie pomogło. Mam tylko firewall systemowy i po jego wyłączeniu - bez różnicy.

4

Odp: Wysokie obciążenie procesora

Sądzę, że najlepszym rozwiązaniem będzie aktualizacja The Bat! do najnowszej wersji (3.80.06). Zdaje się, że poprawiono tam komunikację z serwerami IMAP.

5

Odp: Wysokie obciążenie procesora

Zygmunt napisał/a:

Sądzę, że najlepszym rozwiązaniem będzie aktualizacja The Bat! do najnowszej wersji (3.80.06). Zdaje się, że poprawiono tam komunikację z serwerami IMAP.

Najprawdopodobniej masz rację. Problem w tym, że to Bacik w pracy (z gazety), więc muszę zaczekać na nowszą wersję w jakimś periodyku bo firma mi Bata nie kupi sad

6

Odp: Wysokie obciążenie procesora

Dla zainteresowanych: testuję wersję 3.80.06 i problem z obciążeniem procesora już nie występuje. Teraz pozostaje czekać :/