1 (edytowany przez murek 2006-06-25 17:07:39)

Temat: wygląd wiadomości w przypadki "odpowiedzi"

Mam ustawione wyświetlanie wiadomości jako HTML. W przypadku odpowiedzi na tą wiadomość jej zawartość wyświetla się jako zwykły tekst (nikną tabelki, rysunki, itp). Do tego odległość między wierszami tekstu się zwiększa w porównaniu z wiadomością oryginalną (pojawiają się puste wiersze). Prosze o podpowiedź jak z tym problemem sobie poradzić.

2 (edytowany przez Andy 2006-06-24 18:32:20)

Odp: wygląd wiadomości w przypadki "odpowiedzi"

Zerknij na na:
-Opcje
-Konfiguracja
-Podglad / Edycja

Ustaw wedluj swoich potrzeb.

3

Odp: wygląd wiadomości w przypadki "odpowiedzi"

W konfiguracji usatwiałem już różne opcje, bez skutku. Prosiłbym aby konkretnie mi odpowiedieć jakie konkretnie ustawienia mam zrobić

4 (edytowany przez Andy 2006-06-24 21:13:03)

Odp: wygląd wiadomości w przypadki "odpowiedzi"

Sorrki ze Ciebie wprowadzilem w blad :-( zle interpretowalem Twoj problem.
Jak odpowiadasz na mail w formacie HTML na dolnej listwie masz okienko, drugie od prawej strony  w ktorym sie nastawia format odpowiedzi. Tam tez mozesz nastawic jako domyslny. Klikni na to z mysza i pojawi sie dodatkowe menu.
Jezeli problem nie ustapi to napisz. Osobiscie niekorzystam z formatu HTML przy pisaniu maili i odpowiedzi, musialbym nasymulowac konkretny problem.
Do mnie docieraja w HTMLu tylko reklamy a spamy a te zazwyczaj maze:-)

Wyprubowalem to na kompie w pracy (znalazlem HTMLa) tak ze to chyba pomoze, przynajmniej przy symulacji to sie zachowywalo jak opisujesz.

5

Odp: wygląd wiadomości w przypadki "odpowiedzi"

OK, mam możliwość przy odpowiedzi wyboru formatu wiadomości (opcje/format wiadomości). Dotyczy to tylko tworzenia nowego tekstu w odpowiedzi. Natomiast pierwotna wiadomość niestety automatycznie zostaje przerobiona z html na zwykły tekst

6

Odp: wygląd wiadomości w przypadki "odpowiedzi"

no i cały czas występuje problem powiększania się odległości między wierszami w odpowiedzi wiadomości

7

Odp: wygląd wiadomości w przypadki "odpowiedzi"

Zajrzyj do pierwotnych opcji podanych przez Andyego - tam są ustawienia formatu wiadomości i w zależności od pierwotnego formatu wiadomości zależne opcje edycji odpowiedzi. W podręczniku do TB jest także opisane jak edytować wiadomości i w jakim formacie.

8

Odp: wygląd wiadomości w przypadki "odpowiedzi"

-Opcje
-Konfiguracja
-Podglad / Edycja

Mam nastawiony Czysty Text / HTML

Potem przy odpowiedzi w dolnej czesci zaznaczam HTML i dziala bez problemu.

9

Odp: wygląd wiadomości w przypadki "odpowiedzi"

A powinno się zmieniać domyślny edytor dla wiadomości i ewentualnie dodatkową opcję poniżej.

10

Odp: wygląd wiadomości w przypadki "odpowiedzi"

Poniżej moje ustawienia
Opcje/Konfiguracja/Podglad / Edycja mam wszędzie ustawiony "tylko html".
Jeszcze raz proszę o dokładną odpowiedź, jakie ustawienia mam zastosować.