1 (edytowany przez Alpin 2006-07-17 10:10:37)

Temat: Utracone wszystkie dane

Witam Forum i proszę o pomoc w takiej sprawie:

Używam od długiego czasu The Bat! 3.01, SO: Windows XP Prof.
Wczesniej nie miałem problemów w tym programem, ale dzisiaj mam bardzo duży.

W piątek jak zwykle zamknąłem program a dzisiaj rano kiedy go otwarłem nie mam żadnych danych, to znaczy nie mam żadnych wiadomości w żadnych folderze (4 konta) i oprócz tego nie mam żadnych adresów w książce adresowej. Kopią zapasową wykonałem ostatnio dwa miesiące temu. Czy mam jakieś szanse na odzyskanie danych z ostatnich 2 miesięcy?

Przeglądnąłem Forum, ale nie znalazłem takiego problemu jak mój.
Dodam, że nie miałem żadnej awarii systemu.
Zwyczajnie zamknąłem The Bat!, poczekałem aż dane się skompresują i zamknąłem komputer.
A dzisiaj nietoperz jak dziewica sad

Z góry dziękuję za pomoc.

2 (edytowany przez Alpin 2006-07-17 14:15:22)

Odp: Utracone wszystkie dane

Skorzystałem z rady Andy'ego, którą znalazłem w innym wątku (wielkie dzięki!) i wykonałem przywracanie systemu Windows do stanu w piatek 14.07.2006. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu znalazłem wszystkie dane w TB!
Wyeksportowałem więc wszystkie wiadomości (ok. 8000 szt, ok. 650 MB) i książkę adresową na płytę CD. Jeszcze bardziej byłem zdziwiony, gdy cofnąłem przywracanie, czyli wróciłem do stanu systemu na dzisiaj i okazało się, że wszystko jest w porządku!

To wygląda jak cud. Jednak to przykre zdarzenie dało mi do myślenia:

1. Mam zamiar bardziej regularnie archiwizować wiadomości

2. Zastanawiam się nad przeniesieniem wiadomości z Inboxu i Outboxu do nowych folderów, tak jak radzi Andy. Jednak nie jestem pewien, czy to coś da, bo np. dzisiaj rano zniknęły mi wszystkie dane, nie tylko te z Inboxu.

3. W tej chwili zapgrejdowałem v. 3.01.33 do v. 3.80.06 aby cieszyć się większą funkcjonalnością najnowszej wersji programu. Szczególnie przyda mi się możliwość html-owego odpowiadania.

pozdrawiam:)