1 (edytowany przez tusia_m 2006-03-03 14:20:56)

Temat: szablony, forward, ssl

Witam,

Mam trzy pytania:
1. W jaki sposob wylaczyc szablony? Nie chce, aby w kazdej wiadomosci, na ktora odpowiadam bylo "Witam,...., Pozdrawiam" itp.

2. Co zrobic, by przy przesylaniu wiadomosci dalej The Bat! nie załączał jako zalacznika e-mail, ktory przesylam dalej tylko samą zawartosc tego maila, czyli np. zdjecia i teskt? (nie robil forward messages as attachments tylko forward messages inline).

3. I pytanie wiążące sie z powyzszym: przy przesylaniu/odpowiadaniu na maila, tekst oryginalny (tekst z maila na ktory odp lub ktory przesylam dalej) jest powyzej mojej wiadomosci, ktora pisze. Jak zamienic je miejscami? Chcialabym, aby to moja wiadomosc byla powyzej, a wiadomosc na ktora odpowiadam/przyslam dalej byla ponizej mojej?

Z gory dziekuje za pomoc smile

Pewnie i tak tu wroce z pytaniami lol

Edit: Zapomnialabym: dodalam konto do The Bat!, ale ciagle przy spr wiadomosci wyskakuje mi komunikat "FETCH - blad fazy potwierdzenia TLS: Nazwa serwera (tu nazwa serwera) nie jest zgodna z certyfikatem". Wiem, ze konto to korzysta z jakiegos serwera (czy z czegos) i certyfikat jego jest rozny od certyfikatu tego serwera (czy czegos). W poprzednim programie do odbioru poczty tez wyskakiwal ten blad, ale po przejrzeniu certyfikatu i zaakceptowaniu go, blad wiecej sie juz nie pokazywal. Konto to korzysta z zabezpieczen SSL i TSL na portach 995 i 465. Czy mozna cos na to poradzic? Nie jestem w stanie spr poczty na tym koncie...

2

Odp: szablony, forward, ssl

1. Usunąć wpisy z szablonu
2. Przeadresuj
3. To co chcesz jest niezgodne z Netykietą. Oczywiście możesz to osiągnąć edytując szablony których używasz.
4. Błędnie wystawiony certyfikat. Musisz pisać do dostawcy konta. Innym sposobem może być wykasowanie plików IntermCA i RootCA (oczywiście backup to podstawa). Program po restarcie powinien je odtworzyć. Innym wyjściem jest użycie pliku systemowego HOSTS i zaliasowanie błędnych nazw w certyfikacie i samego serwera.

3

Odp: szablony, forward, ssl

OK Dzieki smile

Martwi mnie tylko ten problem z certyfikatem. Rozmawialam na ten temat z dostawca, on wie o tym, ale tego nie zmienia sad

4

Odp: szablony, forward, ssl

Problem z certyfikatami pojawia sie dosyc czesto wiec ja moze troche dokaldniej to wyjasnie.
Powiedzmy certyfikat jest wystawiony na home.pl a serwer ma nazwe post.home.pl.
1. Uruchamiasz bata konfigurujesz zeby uzywal TLSa:
2. Zobacz log na dole ekranu znajdz cos w tym stylu:
inicjacja fazy potwierdzania TLS
nastepna bedzie:
nr certyfikatu................ waznosc i takie tam wazne na kogo zostal wystawiony.
u mnie np: ...dla 1 węzlow: post.pl
3. Sprawdz (np pingiem) czy ades z certyfikatu (u mnie post.pl) i ten z konfiguracji poczty (post.home.pl) wskazuja na ten sam serwer
4. podmieniasz w Bacie w konfiguracji poczty nazwe serwera na ten sam co w certyfikacie
5. Jesli 3. byl pozytywny cieszysz sie z TLSa i pijesz za mnie piwo przy najblizszej okazji
6. Jesli 3. nie byl pozytywny: (ta czesc bedzie teoretyczna bo u mnie tak nie bylo)
Modyfikujesz plik hosts (w katalogu %SYSTEMROOt%\SYSTEM32\DRIVERS\ETC\)
dopisujesz linie:
"ip prawdziwego serwera pocztowego" "nazwa z certyfikatu"
np: 
212.85.96.51 home.pl
na wszelki wypadek odswiezasz cache DNS (ipconfig /flushdns)
9. cieszysz sie z TLSa i pijesz za mnie piwo przy najblizszej okazji

uwaga: skutekiem uboczym moze byc problem z dostaniem sie na serwer na ktory wystwiony byl certyfikat