Temat: mimo pliku filtrow dla konta (ACCOUNT.SRB) filtry sa niewidoczne :-(

uzywam thebat! pro od wielu lat (obecnie 3.80.06) i raz na jakis czas po wylaczeniu bat-a i ponownym go wlaczeniu znika mi drzewo filtrow w programie (calkowicie!) mimo ze plik filtrow (ACCOUNT.SRB) jest na miejscu i jego wielkosc jest poprawna? autorzy bata-a nie wiedza czym to moze byc spowodowane. moze ktos zna przyczyne i rozwiazanie tego problemu hmm

Odp: mimo pliku filtrow dla konta (ACCOUNT.SRB) filtry sa niewidoczne :-(

Wprawdzie nie znam odpowiedzi na Twoje pytania, ale mam pewną propozycję. Może przekopiujesz filtry do zewnętrznego pliku tekstowego (monotonna robota, niestety) i - po wyjściu z TB! - skasujesz (przeniesiesz w bezpieczne miejsce) felerny plik ".srb"? TB! odbuduje go na czysto, a Ty z powrotem przekopiuj filtry z pliku tekstowego do okna filtrów. Może to coś da...?

Jeśli używasz TB! "od wielu lat", to być może problem tkwi w jakimś filtrze nie całkiem poprawnie przekonwertowanym między wersjami? Wyjściem mogłoby być skonfigurowanie ich od nowa. Wszystko to jednak strzelanie na oślep...

3

Odp: mimo pliku filtrow dla konta (ACCOUNT.SRB) filtry sa niewidoczne :-(

dzieki za sugestie ale to nie to. jak skopiuje te filtry na inny komuter (gdy sa one tez aktywne na moim) to tam one dzialaja bez problemu a u mnie po jakims czasie cos je "psuje". czasami zupelnie nie widac ich a czasami gubia szyk drzewa filtrow a czasami gina po prostu niektore z nich :-(

4

Odp: mimo pliku filtrow dla konta (ACCOUNT.SRB) filtry sa niewidoczne :-(

Byc moze to bedzie nieaktualne bo odpisuje z opuznieniem ale moze pomoze dla innych.
Wedlug mnie to wyglada na problem z dyskiem albo samym systemem.
Moja propozycja to w pierwszej kolejnosci kontrola dysku i ewentualna naprawa uszkodzonych sektorow.
Nastepnie zrobienie kopii zapasowej.
Odinstalowanie Becika.
Wymazanie posostalosci i ponowna instalacja programu.
Odtworzenie programu z kopii zapasowej.

5

Odp: mimo pliku filtrow dla konta (ACCOUNT.SRB) filtry sa niewidoczne :-(

niestety dysk jest ok i czesto jest sprawdzany (korzystam z PerfectDisk) :-(
ponadto to wyjasnienie byloby prawdopodobne przy jednorazowym zwaleniu sie filtrow a poniewaz jest to cos co sie powtarza to jesli juz to raczej wydaje mi sie to problemem softwerowym niz hardwerowym.... dlatego spytalem czy ktos nie zetknal sie z tym samym problemem ;-)