Temat: wysyłanie wiadomosci-uzupelnianie adresu

Jest mozliwosc ustawienia w bacie aby uzupelnial sam adres odbiorcy na podstawie ksiazki adresowej?...troche to meczace ze za kazdym razem musze otwierac ksiazke adresowa i wybierac odbiorcow;/..mam najnowsza wersje bata.

Odp: wysyłanie wiadomosci-uzupelnianie adresu

W szablonie możesz dodać do szablonów makro %TO i adresy (albo nazwę grupy). Stosowanie tej metody jest jednak groźne, przeczytaj w instrukcji rozdział "Szablony wiadomości / Porady praktyczne / Ostrożności nigdy dosyć".

Osobiście stosuję w kilku szablonach folderów takie rozwiązanie, ale trochę wzbogacone, ponadto jestem świadom niebezpieczeństw.

W zwykłych listach do adresatów z książki adresowej ten mały kwadracik po prawej stronie pola adresu jest IMO jak najbardziej wystarczającym rozwiązaniem. W przypadku najczęściej używanych zaznaczam osobę jako VIPa (w ostatniej zakładce) i mam ją pod strzałeczką ikonki tworzenia nowej wiadomości.

Małe uzupełnienie
W konfiguracji - Opcje / Konfiguracja / System - możesz sobie ustawić, z czego TB! ma korzystać przy uzupełnianiu adresu.

Aby przeskakiwać między adresami zacznij go pisać i później wystarczy tylko naciskać ctrl+"plus", aby zmieniać wpisany adres.

3

Odp: wysyłanie wiadomosci-uzupelnianie adresu

dziekuje za pomoc.
nie potrzeba bylo tworzyc zadnego Makra, tylko ustawic w opcjach:)...theBat caly czas mnie zaskakuje nowymi opcjami:)
pozdrawiam.