1

Temat: NOD32

Cześć. Jako ze jestem swiezo upieczonym uzytkownikiem programu The Bat w wersji 3.80.06 i nie moglem znalezc dokladnych informacji na forum, postanowilem napisac.

Chodzi mi o to, jak ustawic Bata, zeby nod32 skanowal wiadomosci przychodzace (pop3) na kanale 995.
Zainstalowalem wtyczke pobrana z waszej stronki, dodalem w ustawieniach Noda (Imon) numer kanalu 995 oddzielając go od poprzedniego (110) znakiem przecinka, i niestety nie mam iformacji, jakoby nod przeskanowal wiadomosc sad
Pisaliscie na forum, ze trzeba wylączyć w nodzie skanowanie plikow tymczasowych bata. jestem zielony zupelnie i naprawde nie wiem gdzie się te pliki znajdują ani gdzie się wyłancza je ze skanowania w nodzie.
Prosze o fachową pomoc, z góry dziekuje.

2

Odp: NOD32

Przez wtyczkę nie ma info w IMONie o przeskanowanych mailach. Testowo wyślij sobie EICARa i zobaczysz czy działa.

3

Odp: NOD32

hmm, przesłałem sobie eicara, a raczej próbowałem, bo nie było to możliwe smile jednak komunikat nie pochodził od noda, ale od serwera na którym mam pocztę. ani przez nietoperka, ani przez ww nie dało się przesłać, więc jak widać zabezpieczenia działają, tyle ze to nie nod neutral

4

Odp: NOD32

a skąd wiesz że nod nie działą jak nie możesz przesłać/odebrać tego wirusa? załóż skrzynkę w serwisie bez zainstalowanego AV i z SSLem

5 (edytowany przez Andy 2006-08-21 06:40:52)

Odp: NOD32

Byc moze jestem za cienki w temacie ale wedlug mnie SSL stosuje sie dlatego aby komunikacja po drodze byla nieczytelna. Zastanawiam sie w jaki sposob mialaby to zrobic antywisusowa wtyczka?
A gdyby nawet to robila to musialo by porzadnie obciazac procka.
Wedlug mnie mialby to robic w Nodzie Amon az przy czytaniu maila.

6

Odp: NOD32

Wtyczka robi to tak, że mail jest przerabiany, skanowany przy zapisie do tempu. Nie zrobi tego IMON a wtyczka owszem bo ona jest po drugiej końcowej stronie komunikacji.