Temat: znikajace foldery

Dzień dobry,

Mam drobny kłopot z TheBat. Przeglądnęłam archiwum ale nic podobnego do mojego problemu nie rzuciło mi się w oczy. Jeśli przegapiłam przepraszam.
Rozchodzi mi się o to, że po skonfigurowaniu konta i utworzeniu w nim folderów i podfolderów a w tych zapisaniu emaili po ponownym włączeniu TheBat .. po prostu ich nie ma. Jeśli pamiętając nazwę folderu lub podfolderu wpiszę tą nazwę jako "nowy folder" ukazuje mi się komunikat, że .. "wskazany katalog jest już przez kogoś otwarty. Czy rzeczywiście chcesz go użyć" po kliknięciu "tak" pojawia się cały folder z zawartością jednak po zamnkięciu TheBat i ponownym otwarciu znowu go nie ma. I tak w kółko. Czemu katalogi i foldery nie są widoczne na koncie po uruchomieniu TheBat?

Dziękuję i życzę miłego niedzielnego popołudnia.
Sylwia

2

Odp: znikajace foldery

marzycielka napisał/a:

Jeśli pamiętając nazwę folderu lub podfolderu wpiszę tą nazwę jako "nowy folder" ukazuje mi się komunikat, że .. "wskazany katalog jest już przez kogoś otwarty.

Czy używasz programu wspólnie z innymi osobami? Tzn. czy np. są w twoim komputerze inne konta użytkowników?

3

Odp: znikajace foldery

krzychu napisał/a:

Czy używasz programu wspólnie z innymi osobami? Tzn. czy np. są w twoim komputerze inne konta użytkowników?

Jest jeden uzytkownik czyli ja. Nikt wiecej z mojego komputera nie korzysta.
Korzystam z Windows XP Media center Edition 2005

Pozdrawiam
Sylwia

4 (edytowany przez Andy 2006-10-08 17:20:45)

Odp: znikajace foldery

Kiedys mialem podobny problem ale niepamietam jak sobie z tym poradzilem:-)
Mam takie wrazenie ze mozesz miec cos poszarpane w programie.
Z jakiej wersji Becika korzystasz?
Aby rowiazac ten problem wymagalo by sporo dlubania w plikach.
Na poczatek proponowalbym zrobic kopie zapasowa.
*Narzedzia
*Kopia zapasowa
Odinstalowac TheBata, wymazac wszystkie pliki.
Nainstalowac nowa wersje od podlogi i odnowic caly program z kopii zapasowej.

5

Odp: znikajace foldery

Andy napisał/a:

Kiedys mialem podobny problem ale niepamietam jak sobie z tym poradzilem:-).

a szkoda :-)

Andy napisał/a:

Mam takie wrazenie ze mozesz miec cos poszarpane w programie.
Z jakiej wersji Becika korzystasz?

TheBat 3.5.22
Z komputer Eksperta

Andy napisał/a:

Na poczatek proponowalbym zrobic kopie zapasowa.
*Narzedzia
*Kopia zapasowa
Odinstalowac TheBata, wymazac wszystkie pliki.
Nainstalowac nowa wersje od podlogi i odnowic caly program z kopii zapasowej.

A tak chciałam tego uniknąć, zawsze coś stracę bo ja należę do tych strasznie zdolnych :-(
i wszystkie ustawienia od nowa ... straszne ;-(

Pozdrawiam wieczorową porą
Sylwia

6

Odp: znikajace foldery

ustawienia po pełnym backupie powinny zostać zachowane

7

Odp: znikajace foldery

lazik napisał/a:

ustawienia po pełnym backupie powinny zostać zachowane

czyli.... nic sie nie da zrobic trzeba ryzykowac ;-)
a nowsza wersja beta ...... muszę się z tym przespać i podjąc decyzję :-)

Dziękuję.

Pozdrawiam
Sylwia

8

Odp: znikajace foldery

A co ty ryzykujesz, jeżeli kopia zapasowa wszystkie widoczne w TB wiadomości zachowuje jak również wszystkie ustawienia włączając ksiązki adresowe, filtry ustawiuenia kont itd.

9

Odp: znikajace foldery

lazik napisał/a:

A co ty ryzykujesz, jeżeli kopia zapasowa wszystkie widoczne w TB wiadomości zachowuje jak również wszystkie ustawienia włączając ksiązki adresowe, filtry ustawiuenia kont itd.

Bo ja jestem taka pechowa i zawsze cos sama zrobie nie tak, ta wersja Bata którą uzywam jest pierwsza ktora dziala bezproblemowo, jak sobie przypomne te pierwsze z kopiowaniem kluczy to mnie az ciarki przechodza ;-) Wiem, ze to przeszlosc ale.... wspominam a przy tej okazji zawsze cos pogubilam i to niestety zawsze najważniejsze rzeczy wink

Pozdrawiam,
Sylwia

10 (edytowany przez Andy 2006-10-08 18:48:42)

Odp: znikajace foldery

Widze tylko inny problem. Instalujac TheBata z Komputer Experta mialas jakas licencje (niewiem jaka bo niepoznam tej instalki). Jezeli sciagniesz nowsza wersje z internetu to po 30 dniach moga zacznac sie "klocki". Ale na wyprobowanie to napewno wystarczy aby podjac decyzje co dalej. Chyba ze masz aktualny klucz na wersje 3.xx.xx.
Z kopia zapasowa nic niestracasz, przenosza sie wszystkie nastawienia oprocz jakis drobnych kosmetycznych nastawien.
Robilem to przedwczoraj na jednym kompie w pracy.